E-mail adresinizi bırakarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Acente komisyonlarını değil düşürmek artırmayı düşünüyoruz
  11.11.2015


HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu, 2015 yılı acenteler toplantısında “Acente komisyonlarını değil düşürmek, artırmayı düşünüyoruz” dedi. 


HDI Sigorta 2015 yılı acenteler toplantısı Antalya Belek Cornelia Diamond Hotel’de gerçekleştirildi. Toplantıda 2015 yılı değerlendirmesi yapılıp, 2016 yılı stratejileri paylaşıldı. HDI Sigorta Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sven Fokkema ve Genel Müdür Ceyhan Hancıoğlu acentelere birer konuşma yaptı. Daha sonrasında Yönetim Kurulu Üyesi David Hullin ve HDI Sigorta üst yönetiminin de birlikte katıldığı toplantı ile acentelerin sorularına cevap verildi. Başarılı acentelere verilen plaketler sonrasında da gala gecesinde Ebru Yaşar acentelere eğlenceli dakikalar yaşattı. Toplantıda yaptığı konuşma sık sık acentelerin alkışları ile kesilen HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu, özellikle “Acentelerin komisyonlarını düşürmeyeceğiz, aksine attıracağız” demesi salondan büyük alkış aldı.
İnternetten direkt sigorta satmayacağız

HDI Sigorta Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sven Fokkema toplantıda yaptığı konuşmada TALANX Grubu’nun dünyadaki yeri ve yatırımları konusunda bilgiler verdi. Fokkema TALANX Grubu’nun Türkiye yatırımına verdiği önemin altını çizdi. Türkiye’de karlı büyümeye odaklandıklarını belirten Fokkema, Türkiye’deki stratejilerine de konuşmasında bir bölüm ayırdı. Fokkema sözlerini şöyle sürdürdü: “HDI olarak Türkiye’deki satış stratejilerimizde acenteler öncelik taşıyor. Digital yatırımlarımız elbet olacak ama şuna söz verebilirim ki HDI Sigorta hiç bir zaman acentelerini devre dışı bırakarak internetten direkt poliçe satışı yapmayacak” dedi.

HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu da acentelerin büyük alkışı ile sahneye geldi.  Önce sektör geneli ile ilgili piyasa verilerini acenteleri ile paylaşan Hancıoğlu sektör değerlendirmesi yaparken “sektör yalpalamaya başladı” sözü dikkat çekti. 2014 ve 2015 yılı rakamları üzerinden analizler yapan Hancıoğlu otomotiv sektöründeki kıpırdanma ile yüzde 16’lık bir büyümenin yakalanmış olması ‘çok beklediğimiz bir şey değildi’ şeklinde yorumladı. Hancıoğlu konuşmasına şöyle devam etti: “HDI Sigorta ilk altı ayı başarılı geçirdi, ilk altı aydaki başarılı performansımızı yıl sonunda ikiye katlayarak tamamlamayı planlıyoruz. Bu durumumuza özel “nazar poliçesi mi çıkartsak” dedi.
Hızlı Destek İstasyonu

HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu “Bu başarılarımızı acentelerimiz ile birlikte elde ettik. Bundan sonra da yolumuza acentelerimiz ile beraber yürüyeceğiz. Acente komisyonlarının bazı şirketler tarafından düşürüldüğünü duyuyoruz. Bizim stratejilerimizin içerisinde komisyon düşürmek olamaz, hatta biz HDI Sigorta olarak acente komisyonlarını artırmayı planlıyoruz” dedi.

Halk Sigorta’ya talip olunması ile ilgili bir soruya ise Hancıoğlu “Biz öncelikle organik büyümeyi hedefliyoruz. Bankasürans çok az maliyetli bir satış kanalı. İleride hızlı büyümeyi istersek bir banka kanalı olan sigorta şirketine talip olabiliriz. Bunu yaparsak bile banka ile acenteyi birlikte çalıştırmayı isteriz. Bu iki dağıtım kanalı entegre edildiğinde çok daha verimli olabileceklerini düşünüyorum” dedi. Hızlı Destek İstasyonu yatırımına da değinen Hancıoğlu “İlk yatırımımızı Anadolu yakasında yapmıştık. Burada çok yüksek bir müşteri memnuniyeti yakaladık. Öncelikle Avrupa yakasında Hızlı Destek İstasyonu’nun kardeşini açmak istiyoruz” diye konuştu.
  
  

Kaynak :
Hit : 1347


TSB Başkanı Benli den kasko ve trafik sigortası uyarısı!
Kayserili Sigortacılardan Yönetmelik Tepkisi
Yurt dışındaki Türkler için BES artık daha cazip
FCC den Sigorta Pazarlamacılarına Rekor Robotik Arama Cezası
Sağlık sigortaları yeni gelişmelere gebe
Sigorta şirketlerinden büyük jest! Tek hasta için 600 bin TL ödendi
Sigorta Akademi nin Yeni Eğitimleri Başlıyor,
Gündemdeki Sigortacılık ürünü, Sağlık Sigortacılığının Temel Kavramları ve Pazarlama Aşamasındaki Destekleri
Bitcoin Devi Bakkt tan 500 Milyon Dolarlık Sigorta Anlaşması
Yurt dışındaki Türkler için BES artık daha cazip
Kovid-19 sonrası kişiye özel sigorta ürünleri artacak
Sigorta acenteleri sahipleri yeni yönetmelikten dertli
BES te fon büyüklüğü 125 milyar TL oldu
Gelecekte sağlık sigortalarına talep artacak
Salgından sonra İş Durması ve Alacak Sigortası nın önemi artacak
Sigortada koronavirüs destekleri
Değişen Sigortacılık 2020 Eğitim ve Panelleri Ekim de Antalya ile başlıyor
Sigorta şirketleri önemli bir sınav veriyor
Wimbledon´ ın Zararını Sigorta Şirketi Ödeyecek
Arabası, evi olanlar ve kredi çekenler dikkat! Sigortalar için tavsiye kararı alındı
Sağlık sigortası sahiplerinin corona virüs tedavi giderleri karşılanacak
Araç sahipleri dikkat! Zorunlu trafik sigortasında değişiklik
Sigortacıların 2019 yılında gözdesi kasko oldu
Avrupalılar sigortaya artık daha fazla para harcıyor
 
MEDASIST INTERNATIONAL
Medasist International World Medasist International Sigorta ve Bes Medasist International Sektörel
www.newsfromturkey.tv www.sigortanet.tv www.turksektorel.net
www.travelassisturkey.com www.sigortaegitim.com  
www.medasist.com    
  Medasist International Business  
  Travel Assistance    
  Business Life    
  Education    

Medasist International tüm kullanım hakları ile ilgili yasalara, kanunlara ve bunlarla birlikte tüm etik kurallara tamamen uymakta ve saygılıdır.Medasist International’a ait bu ve tüm portallarda kaynak gösterilerek yer alan tüm bilgi, haber, araştırma içerikli yazı ile videolar tamamen güvenilir,olduğuna inanılan, halka açık olduğu ve tüm toplumun paylaştığı bilinen bir haber içeriği olmasıyla birlikte acil haber özelliğini kaybederek telif hakkı kullanım özelliği olmayan yada ilgili içeriğin bu özelliğini kaybetmiş olduğu düşüncesiyle ,kaynağı ve varsa yazarı yada ilgili haberi düzenleyen kişinin belirtildiği bilgilerden oluşmaktadır.Medasist International platformlarında kaynak gösterilerek yayınlanan tüm yazılı ve görsel içerikler ilgili kaynağa aittir,bu içeriklerin başkaları tarafından kopyalanması durumunda tüm sorumluluk kopyalayan kişi yada kuruma ait olacaktır. Tüm içerik ve videolarla ilgili hatalı kullanım, hatalı bilgiden kaynaklanan sorunlarda haber kaynağı yada ilgili haberde geçen kişi yada kurumlardan gelen geçerliliği kanıtlanmış yazılı talepler doğrultusunda tüm içerik ve videolar gerektiği şekilde değiştirilebilir yada yayından tamamen kaldırılabilir.Medasist international tüm etik kullanım haklarına saygı göstermektedir.Medasist International Platformlarında yer alan bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Tüm kaynak belirtilerek alınan haberler,araştırmalar,yazılı ve görsel tüm içeriklerden oluşabilecek bilgilerin hataları,eksikleri ve yatırım amaçlı kullanılmasıyla ilgili Medasist International Platformu, portalı yöneticilerinin hiçbir sorumluluğu ve bağlayıcılığı bulunmamaktadır.

Medasist International abides and complies fully with all ethic rules as well as legislation, laws related with all rights of usage. All information, news, research texts and videos included in this and all portals of Medasist International with referencing the source thereof are comprised of information provided by its source and if any, its author or any person reporting such relevant news with the consideration of that no copyright is to be applied or the relevant content has lost its such nature because it has lost its urgent news nature even though it is a news content that is believed to be fully reliable, and open to public and known as to be shared by the whole community. All written and audio contents published on Medasist International platforms by referring the source thereof belong to such relevant source, and in case such contents are copied by third parties, all responsibility rests on the person or body that makes copying. In cases arising from misuse of all contents and videos and from misinformation, according to written requests proven to be valid from the news source or those people or bodies whose names are mentioned in such news may, all contents and videos be replaced duly or taken off from the broadcasting totally. Medasist International respects to all ethical right of usage. Information included in Medasist International Platforms is not in the scope of investment consultancy.Regarding mistakes, deficiencies and usage for investment purposes on and of all information comprised of any news, researches, written and audio contents quoted with references, Medasist International Platform, portal managers has no responsibility and bind.

Turkey News - Google News in Turkey - Turkey Companies - Invest in Turkey - Acıbadem Hospital - Turkish Business - Turkey Video - Turkish Real Estate - Turkey Actuel - Economy
Medasist International © Copyright 2005