E-mail adresinizi bırakarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Avrupalı sigortacılar ve emeklilik şirketleri için sağduyulu yatırım yönetmeliği geliyor
  11.03.2020


Günümüzdeki insanlığın karşı karşıya olduğu en büyük ve acil risk olarak küresel iklim değişikliği görülüyor. 


Günümüzdeki insanlığın karşı karşıya olduğu en büyük ve acil risk olarak küresel iklim değişikliği görülüyor. Bu konu üzerinde gitmek isteyen Avrupa Birliği (AB) finans yöneticilerinin, sigorta, emeklilik ve fon yönetim şirketlerinin 2021 yılından itibaren çevresel ve sosyal risklerini dosyalamasını ve açıklamasını zorunlu kılan bir yönetmeliği bu hafta içerisinde onaylaması bekleniyor.

100 MİLYAR DOLARLIK PAZAR
Yeni yönetmelikle beraber sağduyulu yatırım adı altında yapılan yatırımlardaki denetlemelerin sıkılaşması ve bu yıl 100 milyar dolar büyüklüğe ulaşan yeşil ve sosyal-bilinçli yatırım/kredi alanlarında küresel bir standart oluşturulması bekleniyor.

Geçtiğimiz mart ayında AB yasama mercileri tarafından istikşafi görüşmeleri yapılan anlaşmaya gelecek hafta Brüksel’de yapılacak buluşmada yeşil ışık yakılacağı düşünülüyor.

 

‘GREENWASHING’ ENGELLENECEK
Kararın yürürlüğe girmesiyle beraber yatırımcılarını çevresel, sosyal ve yönetsel riskleri hakkında bilgilendirmesi gereken yeşil ve sosyal yatırım stratejileri olan şirketlerin; su kaynaklarını kirleten, biyoçeşitliliği zedeleyebilecek ya da işsizlik gibi sonuçlara yol açabilecek alanlarda yatırım yapması engellenmiş olacak.

Böylelikle “greenwashing” denilen, yani portföy yöneticileri ve fonların iklim değişikliği bilincinde olan yatırımcıları yanıltıcı yöntemlerle haksız bir şekilde kendilerine çekme uygulamalarının önüne geçilecek.

NÜKLEER ENERJİDE ‘YEŞİL’ İKİLEMİ
Çıkacak yönetmelikle ilgili neredeyse tüm maddelerde konsensusa varılmış olsa da, nükleer proje yatırımlarının yeşil olarak atfedilmesi konusunda henüz bir anlaşma sağlanamıyor. Fransa gibi yerel enerji ihtiyacının büyük bir kısmını nükleer enerjiden karşılayan ülkeler bu yöndeki yatırımların yeşil olarak kabul edilebileceğini savunurken, çok sayıda AB ülkesi ve AB parlamentosu nükleere karşı tavır ortaya koyuyor.
  
  

Kaynak : sigortacigazetesi.com.tr
Hit : 260


Sigorta Akademi nin Yeni Eğitimleri Başlıyor,
Gündemdeki Sigortacılık ürünü, Sağlık Sigortacılığının Temel Kavramları ve Pazarlama Aşamasındaki Destekleri
Bitcoin Devi Bakkt tan 500 Milyon Dolarlık Sigorta Anlaşması
Yurt dışındaki Türkler için BES artık daha cazip
Kovid-19 sonrası kişiye özel sigorta ürünleri artacak
Sigorta acenteleri sahipleri yeni yönetmelikten dertli
BES te fon büyüklüğü 125 milyar TL oldu
Gelecekte sağlık sigortalarına talep artacak
Salgından sonra İş Durması ve Alacak Sigortası nın önemi artacak
Sigortada koronavirüs destekleri
Değişen Sigortacılık 2020 Eğitim ve Panelleri Ekim de Antalya ile başlıyor
Sigorta şirketleri önemli bir sınav veriyor
Wimbledon´ ın Zararını Sigorta Şirketi Ödeyecek
Arabası, evi olanlar ve kredi çekenler dikkat! Sigortalar için tavsiye kararı alındı
Sağlık sigortası sahiplerinin corona virüs tedavi giderleri karşılanacak
Araç sahipleri dikkat! Zorunlu trafik sigortasında değişiklik
Sigortacıların 2019 yılında gözdesi kasko oldu
Avrupalılar sigortaya artık daha fazla para harcıyor
Avrupalı sigortacılar ve emeklilik şirketleri için sağduyulu yatırım yönetmeliği geliyor
Türk sigorta sektörünün büyümesini düşük farkındalık engelliyor
Uçuşlar daha güvenilir olurken havacılık sigortası riskleri artış gösteriyor
Eğitim masrafı yükseldikçe sigortasına ilgi artıyor
Küresel sigorta primleri %3 oranında artacak
BES büyümeyi sürdürüyor
 
MEDASIST INTERNATIONAL
Medasist International World Medasist International Sigorta ve Bes Medasist International Sektörel
www.newsfromturkey.tv www.sigortanet.tv www.turksektorel.net
www.travelassisturkey.com www.sigortaegitim.com  
www.medasist.com    
  Medasist International Business  
  Travel Assistance    
  Business Life    
  Education    

Medasist International tüm kullanım hakları ile ilgili yasalara, kanunlara ve bunlarla birlikte tüm etik kurallara tamamen uymakta ve saygılıdır.Medasist International’a ait bu ve tüm portallarda kaynak gösterilerek yer alan tüm bilgi, haber, araştırma içerikli yazı ile videolar tamamen güvenilir,olduğuna inanılan, halka açık olduğu ve tüm toplumun paylaştığı bilinen bir haber içeriği olmasıyla birlikte acil haber özelliğini kaybederek telif hakkı kullanım özelliği olmayan yada ilgili içeriğin bu özelliğini kaybetmiş olduğu düşüncesiyle ,kaynağı ve varsa yazarı yada ilgili haberi düzenleyen kişinin belirtildiği bilgilerden oluşmaktadır.Medasist International platformlarında kaynak gösterilerek yayınlanan tüm yazılı ve görsel içerikler ilgili kaynağa aittir,bu içeriklerin başkaları tarafından kopyalanması durumunda tüm sorumluluk kopyalayan kişi yada kuruma ait olacaktır. Tüm içerik ve videolarla ilgili hatalı kullanım, hatalı bilgiden kaynaklanan sorunlarda haber kaynağı yada ilgili haberde geçen kişi yada kurumlardan gelen geçerliliği kanıtlanmış yazılı talepler doğrultusunda tüm içerik ve videolar gerektiği şekilde değiştirilebilir yada yayından tamamen kaldırılabilir.Medasist international tüm etik kullanım haklarına saygı göstermektedir.Medasist International Platformlarında yer alan bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Tüm kaynak belirtilerek alınan haberler,araştırmalar,yazılı ve görsel tüm içeriklerden oluşabilecek bilgilerin hataları,eksikleri ve yatırım amaçlı kullanılmasıyla ilgili Medasist International Platformu, portalı yöneticilerinin hiçbir sorumluluğu ve bağlayıcılığı bulunmamaktadır.

Medasist International abides and complies fully with all ethic rules as well as legislation, laws related with all rights of usage. All information, news, research texts and videos included in this and all portals of Medasist International with referencing the source thereof are comprised of information provided by its source and if any, its author or any person reporting such relevant news with the consideration of that no copyright is to be applied or the relevant content has lost its such nature because it has lost its urgent news nature even though it is a news content that is believed to be fully reliable, and open to public and known as to be shared by the whole community. All written and audio contents published on Medasist International platforms by referring the source thereof belong to such relevant source, and in case such contents are copied by third parties, all responsibility rests on the person or body that makes copying. In cases arising from misuse of all contents and videos and from misinformation, according to written requests proven to be valid from the news source or those people or bodies whose names are mentioned in such news may, all contents and videos be replaced duly or taken off from the broadcasting totally. Medasist International respects to all ethical right of usage. Information included in Medasist International Platforms is not in the scope of investment consultancy.Regarding mistakes, deficiencies and usage for investment purposes on and of all information comprised of any news, researches, written and audio contents quoted with references, Medasist International Platform, portal managers has no responsibility and bind.

Turkey News - Google News in Turkey - Turkey Companies - Invest in Turkey - Acıbadem Hospital - Turkish Business - Turkey Video - Turkish Real Estate - Turkey Actuel - Economy
Medasist International © Copyright 2005