E-mail adresinizi bırakarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


HDI Sigorta acenteleri de müşterileri de memnun
  24.07.2016


HDI Sigorta’nın Hızlı Destek İstasyonu’na yönlendirilen müşterilerin yüksek memnuniyetle ayrıldığını söyleyen Ali Doğdu, ”Acentelerimizin en büyük mutluluğu müşterilerinin memnun olmasıdır. Hizmetten memnun olan müşterilerimiz, acentelerimizle çalışmaya devam ediyor” dedi. 


Hızlı Destek İstasyonu’nun sigortalılar için destek sağlayıcı bir hizmet olduğunu söyleyen HDI Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Ali Doğdu, hem acentelerden hem de müşterilerden hasar servisiyle ilgili olumlu geri dönüşler aldıklarını ifade etti. HDI Sigorta olarak müşteri odaklı yaklaşımları olduğunu belirten Doğdu, SLA (Service Level Agreement) bazlı çalışma prensibine ve proaktif hasar yaklaşımına çok önem verdiklerini söyledi.
Ali Doğdu, hasar süreçlerini oto, oto dışı hasarlar ve bedeni hasarlar olarak üçe ayırdıklarını dile getirdi. Oto branşında da trafik ve kasko sigortalarını ikiye ayırarak çalıştıklarını belirten Doğdu, bu konuda uzman bir kadroyla çalıştıklarını söyledi. Buradaki hizmetten acentelerinin çok memnun olduğunu ifade eden Doğdu konuyla ilgili şunları söyledi: “Bildiğiniz gibi özellikle pert süreçleri birçok şirkette sıkıntılıdır. Arkadaşlarımız orada da çok iyi bir hizmet veriyor. Oto dışı hasarlarda da yapımız gereği KOBİ’lere ve konut hasarlarına önem veriyoruz. Burada da çok başarılı çalışmalar yaptık. SLA bazda çalışmaların ilk örneklerini orada gerçekleştirdik. SLA ile hizmet standardını belirliyoruz. Proaktif olmazsanız, bir belgeyi müşterinin göndermesini beklerseniz süreci uzatmış olursunuz. Müşteriyi hangi belgeleri getirmesi gerektiği konusunda e-mail veya SMS yoluyla bilgilendirebilirsiniz. Cevap alamadığınızda müşteriyi arayıp tekrar sorarsanız proaktif olarak süreci hızlandırmış olursunuz. Biz bu yaklaşımla birlikte süreci kısalttığımızı düşünüyoruz. Böylece oto dışı hasarlarda hem süreci hem de müşteri memnuniyetini çok ciddi olarak artırdık.”
Hasar sürecinden sonra call- center’larının müşteri memnuniyet aramaları yaptığını belirten Ali Doğdu, müşterilerin tüm süreçlerde bilgilendirilmesi gerektiğini söyledi.

‘ARAÇLARA CHECK-UP HİZMETİ DE VERİYORUZ’
Ali Doğdu, Hızlı Destek İstasyonu’nu deneyen bazı sigorta şirketlerinin olduğunu hatırlattı ve şunları söyledi: “Hızlı Destek İstasyonu, bağlı olduğumuz Talanx Grubu’nun başarılı uygulamalarından bir tanesi. Özellikle Güney Amerika bunu çok başarılı bir şekilde yapıyor. Bize de gelip anlattılar ve sonra uygulamaya koyduk. Müşterilerimiz, Hızlı Destek İstasyonu’ndan çok memnun. Müşterilerimiz, arabasını istasyona bırakıyor, hatta bazı durumlarda vale hizmetiyle hasarlı aracı biz alıyor ve servisimize götürüyoruz. Burada arkadaşlarımız hasarın tespitini yapıyor, daha sonra da hasarın onarımını yaptırıyorlar. Aynı zamanda yapılan onarımın garantisini de veriyoruz. Tabii ki müşteri bu süreçte mağdur olmasın diye onarım süresince ikame araç hizmeti de veriyoruz. Ayrıca bu araçların check-up’ını da yaptırıyoruz. Akü servisleriyle ve lastik değişimiyle ilgili indirim anlaşmalarımız var. Müşterilerimizi bu konularda da bilgilendiriyoruz. Hızlı Destek İstasyonu’na aracını bırakan kişi sadece yapılan hizmetin kalitesinden değil, garantisinden ve farklı uygulamalarımızdan da destek bulabiliyor. Ortalama dokuz günde Hızlı Destek İstasyonu’na gelen hasarlar sonuçlandırılabiliyor. Bizim için en önemli konu müşterinin memnuniyeti. Hızlı Destek İstasyonu ile ilgili aldığımız olumlu geri dönüşler bizi çok mutlu ediyor. Bu yüzden ikinci bir servis açmayı planlıyoruz. Bununla ilgili çalışmalarımıza başladık. Hızlı Destek İstasyonu’nun gittikçe yaygınlaşmasını istiyoruz.”

‘MÜŞTERİNİN MEMNUNİYETİ ACENTENİN MEMNUNİYETİ’
Ali Doğdu, %96’ya varan müşteri memnuniyet oranına sahip olduklarını söyledi. Acentelerinin, müşterilerini Hızlı Destek İstasyonu’na gönül rahatlığıyla yönlendirdiğini dile getiren Doğdu, araçların mutlaka doğru onarımının  yapılması sağlandığı için müşterilerin her zaman mutlu ayrıldığını söyledi. ‘Acentelerimizin en büyük mutluluğu müşterilerinin mutluluğu’ diyen Doğdu, acentesinden memnun olan müşterinin acentesiyle çalışmaya devam edeceğini belirtti. Ali Doğdu, acentelerin kendilerine gelen ihbarları ellerinden geldiğince Hızlı Destek İstasyonu’na yönlendirdiğini ifade etti.

DOSYA İHBARINDAN SONRAKİ SÜREÇ ÖNEMLİ
Ali Doğdu, hasar ödemelerini, dosya sonuçlandırıldıktan sonraki ödeme süreci ve dosyanın ihbar edildikten sonuçlanana kadarki süreç olarak ikiye ayırdı ve konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Türk sigorta sektöründe dosya sonuçlandırıldıktan sonraki ödeme süreçleri eskiden çok büyük bir sorundu. Ama bugün her şirket dosya kapandıktan sonra iki veya üç gün içerisinde ödemesini yapıyor. Fakat önemli olan dosyanın ihbar edildikten sonuçlanana kadar geçen sürecin hızlı yönetilmesi. Bunu ne kadar hızlı yaptığınız çok önemli. Yani önemli olan dosya sürecini nasıl işlettiğiniz. Bunu iyi yapan şirketler daha çok öne çıkıyor. Biz bunu iyi yaptığımızı görüyoruz. Ama bu yeterliyiz anlamına gelmiyor. Kendimizi daha da geliştirebileceğimiz birçok nokta var. Çünkü kaliteli hizmet vermenin sonu yok. Biz proaktif yaklaşımımızla birçok şirkete göre bu konuda daha çok avantaj sağladığımızı düşünüyoruz.”

‘TEKNOLOJİ GELİŞTİRMEK İSTEDİĞİMİZ BİR ALAN’
Teknoloji alanında yenilikleri takip ettiklerini söyleyen Genel Müdür Yardımcısı Ali Doğdu konuyla ilgili şunları söyledi: “2014’ün sonu 2015’in başında NTT firmasıyla bir dönüşüm projesi başlattık. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. Acentelerimiz ve kendimiz için teknolojik olarak daha iyi bir yapı kurmaya çalışıyoruz. Ama bu 2017’nin sonunda tamamlamayı hedeflediğimiz bir proje. Bu nedenden dolayı bugünü de boşlayamıyoruz. Bugün içinse acentelerimizin daha rahat hareket edebileceği ‘web kolay’ adını verdiğimiz web bazlı servislerimiz var. Teknoloji bizim geliştirmeyi istediğimiz en önemli alanlardan bir tanesi. Bu hasarlarda da karşımıza çıkıyor. Yani teknolojiyi ne kadar iyi kullanırsanız süreçleri ve operasyonu o kadar azaltıyorsunuz. Bu yüzden teknolojiye yatırım yapmaya devam ediyoruz.”

‘REKABET HİZMET KALİTESİNİ YÜKSELTİR’
Türk sigorta sektörünün son 10 yılda sadece hasarda değil, teknik ve ürün tarafında da dünyadaki birçok uygulamanın önüne geçtiğini söyleyen Doğdu, bu büyümede en büyük payın rekabet olduğunu belirtti. Ali Doğdu konuyla ilgili şunları söyledi: “Bizdeki rekabet, hizmet kalitesini yukarıya çekti. Anlaşmalı servis ağları ve teknolojinin kullanımının ilerlemesiyle birlikte hasar süreçlerini hızlandırdı.”

‘TALANX GRUBU’NUN KATKILARI ÇOK FAZLA’
Ali Doğdu: “Talanx Grubu’nun katkıları çok fazla oluyor. Know-how paylaşımıyla ilgili özel organizasyonları var. Bu organizasyonda bütün ülkeler bir araya gelip paylaşımlar yapıyorlar. Hasar ve teknik tarafta workshoplar düzenleyip bilgi alışverişi yapılmasını sağlıyorlar. Eğer beğendiğiniz bir uygulama varsa, ülkeyle irtibata geçip ve detaylarını öğrenip kendinize uygulayabiliyorsunuz. Hızlı Destek İstasyonu da bunlardan bir tanesi. Talanx, Güney Amerika, Doğu Avrupa ve İtalya gibi ülkelerde dünya çapında faaliyet göstermektedir.Farklı lokasyonlarda olmamıza rağmen hep bir araya gelip paylaşımlarda bulunuyoruz.”

HDI Sigorta olarak müşteri odaklı yaklaşıma sahip olduklarını belirten Genel Müdür Yardımcısı Ali Doğdu, SLA (ServIce Level Agreement) bazlı çalışma prensibine ve proaktif hasar yaklaşımına çok önem verdiklerini söyledi.
  
  

Kaynak :
Hit : 1351


TSB Başkanı Benli den kasko ve trafik sigortası uyarısı!
Kayserili Sigortacılardan Yönetmelik Tepkisi
Yurt dışındaki Türkler için BES artık daha cazip
FCC den Sigorta Pazarlamacılarına Rekor Robotik Arama Cezası
Sağlık sigortaları yeni gelişmelere gebe
Sigorta şirketlerinden büyük jest! Tek hasta için 600 bin TL ödendi
Sigorta Akademi nin Yeni Eğitimleri Başlıyor,
Gündemdeki Sigortacılık ürünü, Sağlık Sigortacılığının Temel Kavramları ve Pazarlama Aşamasındaki Destekleri
Bitcoin Devi Bakkt tan 500 Milyon Dolarlık Sigorta Anlaşması
Yurt dışındaki Türkler için BES artık daha cazip
Kovid-19 sonrası kişiye özel sigorta ürünleri artacak
Sigorta acenteleri sahipleri yeni yönetmelikten dertli
BES te fon büyüklüğü 125 milyar TL oldu
Gelecekte sağlık sigortalarına talep artacak
Salgından sonra İş Durması ve Alacak Sigortası nın önemi artacak
Sigortada koronavirüs destekleri
Değişen Sigortacılık 2020 Eğitim ve Panelleri Ekim de Antalya ile başlıyor
Sigorta şirketleri önemli bir sınav veriyor
Wimbledon´ ın Zararını Sigorta Şirketi Ödeyecek
Arabası, evi olanlar ve kredi çekenler dikkat! Sigortalar için tavsiye kararı alındı
Sağlık sigortası sahiplerinin corona virüs tedavi giderleri karşılanacak
Araç sahipleri dikkat! Zorunlu trafik sigortasında değişiklik
Sigortacıların 2019 yılında gözdesi kasko oldu
Avrupalılar sigortaya artık daha fazla para harcıyor
 
MEDASIST INTERNATIONAL
Medasist International World Medasist International Sigorta ve Bes Medasist International Sektörel
www.newsfromturkey.tv www.sigortanet.tv www.turksektorel.net
www.travelassisturkey.com www.sigortaegitim.com  
www.medasist.com    
  Medasist International Business  
  Travel Assistance    
  Business Life    
  Education    

Medasist International tüm kullanım hakları ile ilgili yasalara, kanunlara ve bunlarla birlikte tüm etik kurallara tamamen uymakta ve saygılıdır.Medasist International’a ait bu ve tüm portallarda kaynak gösterilerek yer alan tüm bilgi, haber, araştırma içerikli yazı ile videolar tamamen güvenilir,olduğuna inanılan, halka açık olduğu ve tüm toplumun paylaştığı bilinen bir haber içeriği olmasıyla birlikte acil haber özelliğini kaybederek telif hakkı kullanım özelliği olmayan yada ilgili içeriğin bu özelliğini kaybetmiş olduğu düşüncesiyle ,kaynağı ve varsa yazarı yada ilgili haberi düzenleyen kişinin belirtildiği bilgilerden oluşmaktadır.Medasist International platformlarında kaynak gösterilerek yayınlanan tüm yazılı ve görsel içerikler ilgili kaynağa aittir,bu içeriklerin başkaları tarafından kopyalanması durumunda tüm sorumluluk kopyalayan kişi yada kuruma ait olacaktır. Tüm içerik ve videolarla ilgili hatalı kullanım, hatalı bilgiden kaynaklanan sorunlarda haber kaynağı yada ilgili haberde geçen kişi yada kurumlardan gelen geçerliliği kanıtlanmış yazılı talepler doğrultusunda tüm içerik ve videolar gerektiği şekilde değiştirilebilir yada yayından tamamen kaldırılabilir.Medasist international tüm etik kullanım haklarına saygı göstermektedir.Medasist International Platformlarında yer alan bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Tüm kaynak belirtilerek alınan haberler,araştırmalar,yazılı ve görsel tüm içeriklerden oluşabilecek bilgilerin hataları,eksikleri ve yatırım amaçlı kullanılmasıyla ilgili Medasist International Platformu, portalı yöneticilerinin hiçbir sorumluluğu ve bağlayıcılığı bulunmamaktadır.

Medasist International abides and complies fully with all ethic rules as well as legislation, laws related with all rights of usage. All information, news, research texts and videos included in this and all portals of Medasist International with referencing the source thereof are comprised of information provided by its source and if any, its author or any person reporting such relevant news with the consideration of that no copyright is to be applied or the relevant content has lost its such nature because it has lost its urgent news nature even though it is a news content that is believed to be fully reliable, and open to public and known as to be shared by the whole community. All written and audio contents published on Medasist International platforms by referring the source thereof belong to such relevant source, and in case such contents are copied by third parties, all responsibility rests on the person or body that makes copying. In cases arising from misuse of all contents and videos and from misinformation, according to written requests proven to be valid from the news source or those people or bodies whose names are mentioned in such news may, all contents and videos be replaced duly or taken off from the broadcasting totally. Medasist International respects to all ethical right of usage. Information included in Medasist International Platforms is not in the scope of investment consultancy.Regarding mistakes, deficiencies and usage for investment purposes on and of all information comprised of any news, researches, written and audio contents quoted with references, Medasist International Platform, portal managers has no responsibility and bind.

Turkey News - Google News in Turkey - Turkey Companies - Invest in Turkey - Acıbadem Hospital - Turkish Business - Turkey Video - Turkish Real Estate - Turkey Actuel - Economy
Medasist International © Copyright 2005