E-mail adresinizi bırakarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


HDI Sigorta yeni satın almalara açık
  12.06.2015


HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu, şimdiye kadar yaptıkları çalışmalarla portföylerini, kârlı olmasını bekledikleri branşlara kaydırarak dengeli hale getirdiklerini söyledi 


HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu, şirketin ana hissedarı olan Alman Talanx Group’un, HDI Sigorta kanalıyla organik büyüme üzerinde odaklaşarak ve stratejik olarak uygun inorganik büyüme fırsatlarını gözden geçirerek Türk pazarındaki varlığını artırmayı hedeflediğini söyledi. Hancıoğlu, “HDI Sigorta olarak Türkiye’ye ve Türk sigorta sektörüne inanıyoruz ve güveniyoruz” diye konuştu. 

HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu, sektöre yönelik beklentilerini ve HDI Sigorta’nın hedeflerini DÜNYA ile paylaştı. 

Türkiye’nin sigorta penetrasyonu açısından gelişmiş ülkelerin gerisinde ve bu duruma daha geniş açıdan bakıldığında ise sigortalanma potansiyeli olarak karşılarında oldukça büyük bir pazar olduğunu söyleyen Hancıoğlu, “Örnek vermek gerekirse Avrupa’daki ortalama sigorta penetrasyon oranı yüzde 7.6 iken ülkemizde yüzde 1.4 seviyelerinde. Talanx Grubu da bu potansiyeli gördüğünden Türkiye sigorta pazarına yatırım yaptı. HDI Sigorta olarak Türkiye’ye ve Türk sigorta sektörüne inanıyoruz ve güveniyoruz” dedi. 

Hedeflerimize ulaşıyoruz 

“HDI Sigorta olarak bizim için kârlılık, pazar payı ve sıralamadan daha da önemli bir yere sahip” diyen Hancıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Kârlılık konusunda çok uzun bir süreden beri istediğimiz noktaya ulaşamamıştık ancak dengeli portföy yapısı ve bu konuda aldığımız aksiyonlar sayesinde 2013 yılından itibaren hedeflerimize ulaşıyoruz. Bu durumu sürdürebilmek ve kârlı bir şekilde büyümek bizim için çok önemli.” 

2015 yılının HDI için nasıl geçtiğini sorduğumuz Ceyhan Hancıoğlu, şimdiye kadar yaptıkları çalışmalarla portföylerini kârlı olmasını bekledikleri branşlara kaydır dengeli hale getirdiklerini belirterek, “Türkiye Sigorta Birliği tarafından açıklanan Şubat 2015 sonu rakamlarına göre hayat dışı alanda yüzde 2.9 pazar payı ile 11'inci sıradayız. Geçen senenin aynı dönemine göre prim üretimimiz yüzde 27.7 gibi ciddi bir oranda artırdık. 2015 yılında da tüm dağıtım kanallarımızı portföy dengesini gözetici ve kârlılık odaklı projelerle yönetme kararlılığımız devam ediyor” diye konuştu. 

Gobal bir oyuncu olan HDI’ın ana hissedarı Talanx Group’un stratejisini paylaşan Hancıoğlu, “Talanx’ın uluslararası perakende bölümü büyüme stratejisi çerçevesinde iki stratejik hedef bölge belirledi. Bunlar Latin Amerika, ve Orta ve Doğu Avrupa. Türkiye Orta ve Doğu Avrupa bölgesindeki iki ana pazardan biridir. Böylelikle Talanx Group, HDI Sigorta kanalıyla organik büyüme üzerinde odaklaşarak ve stratejik olarak uygun inorganik büyüme fırsatlarını gözden geçirerek Türk pazarındaki varlığını artırmayı hedefliyor” dedi. 

Talanx’ın globaldeki son satın alma ve çıkışlarına yönelik görüşlerini de paylaşan Hancıoğlu, Şili’de pazarda ikinci sıraya çıktıklarını belirterek şunları söyledi: “Bu işlem, Talanx’ın hedef bölgelerde yatırım yapma ve büyüme konusundaki adanmışlığının bir kanıtıdır. Bulgaristan ve Ukrayna’daki iki şirketin satışı ise portföyünü D.Avrupa’da daha verimli hale getirme imkanı sağlıyor.”

Her riske aynı seviyede olmaz

Sektördeki fiyat odaklı rekabete yönelik görüşlerini paylaşan Ceyhan Hancıoğlu, sigortacılıkta doğru olanın, herkese aynı fiyatı uygulamak olmadığının altını çizerek şunları söyledi: “Doğru olan riske göre fiyatlandırma yapmaktır. Her riske aynı seviyede fiyat veremezsiniz. Yüksek riskli sigortalının ortalamadan daha pahalı poliçe satın aldığı ve maliyetin diğer gruba yüklenmediği bir düzen sigortacılık mantığına uygundur. Dolayısıyla sigorta şirketleri olarak bu paralelde hareket edip kısa vadeli rekabet ile pazardan pay almak yerine stratejilerimizi bu temel nokta üzerine inşa ettiğimizde sektörde tüm branşlarda beklenen kârlılık da gelecektir. Sektörümüzde de tüm sigorta şirketlerinin sürdürülebilir kârlı büyüme için orta ve uzun vadede bu doğrultuda hareket edeceklerini düşünüyorum."

Konsolidasyon kârlılık katar

Sigorta sektörünün büyüme potansiyeli doğrultusunda, yabancı yatırımcının sektöre olan ilgisinin devam ettiğini gözlemlediğini söyleyen HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu, “Bu ilginin devam edeceğini düşünüyorum. Aynı şekilde sektörde konsolidasyon beklentisinden de söz edebiliriz. Hatta ben bunun sektöre kârlılık katabileceğini düşünüyorum” dedi.

Ceyhan Hancıoğlu'dan

Ortalama primlerin riske uygun olarak artması ve bu konuda sektördeki tüm şirketlerin aynı paralelde hareket etmesiyle sürdürülebilir karlılığa erişilebileceğini düşünüyorum. 
Sigorta şirketlerinin aksiyonlarını sürdürülebilir kârlılık yolunda belirlemeleri ve teknik kârlılık sağlamaları, sektörün geleceği açısından çok önemli. 
Banka sigortacılığı ülkemizde potansiyeline ulaşmış değil, bu açıdan gelişeceğini ve sektöre katkı sağlayacağını düşünüyorum. 7 banka ile çalışıyoruz ve bu sayı artacak. 
►Farklı dağıtım kanallarına karşı rekabette acentelerimizin yanında olacağız. Acentelerimize yönelik IT yatırımlarımızı sürekli devam ettiriyoruz. Yeni çağa acentelerimizle birlikte hazırlanacağız.

  
  

Kaynak :
Hit : 1133


TSB Başkanı Benli den kasko ve trafik sigortası uyarısı!
Kayserili Sigortacılardan Yönetmelik Tepkisi
Yurt dışındaki Türkler için BES artık daha cazip
FCC den Sigorta Pazarlamacılarına Rekor Robotik Arama Cezası
Sağlık sigortaları yeni gelişmelere gebe
Sigorta şirketlerinden büyük jest! Tek hasta için 600 bin TL ödendi
Sigorta Akademi nin Yeni Eğitimleri Başlıyor,
Gündemdeki Sigortacılık ürünü, Sağlık Sigortacılığının Temel Kavramları ve Pazarlama Aşamasındaki Destekleri
Bitcoin Devi Bakkt tan 500 Milyon Dolarlık Sigorta Anlaşması
Yurt dışındaki Türkler için BES artık daha cazip
Kovid-19 sonrası kişiye özel sigorta ürünleri artacak
Sigorta acenteleri sahipleri yeni yönetmelikten dertli
BES te fon büyüklüğü 125 milyar TL oldu
Gelecekte sağlık sigortalarına talep artacak
Salgından sonra İş Durması ve Alacak Sigortası nın önemi artacak
Sigortada koronavirüs destekleri
Değişen Sigortacılık 2020 Eğitim ve Panelleri Ekim de Antalya ile başlıyor
Sigorta şirketleri önemli bir sınav veriyor
Wimbledon´ ın Zararını Sigorta Şirketi Ödeyecek
Arabası, evi olanlar ve kredi çekenler dikkat! Sigortalar için tavsiye kararı alındı
Sağlık sigortası sahiplerinin corona virüs tedavi giderleri karşılanacak
Araç sahipleri dikkat! Zorunlu trafik sigortasında değişiklik
Sigortacıların 2019 yılında gözdesi kasko oldu
Avrupalılar sigortaya artık daha fazla para harcıyor
 
MEDASIST INTERNATIONAL
Medasist International World Medasist International Sigorta ve Bes Medasist International Sektörel
www.newsfromturkey.tv www.sigortanet.tv www.turksektorel.net
www.travelassisturkey.com www.sigortaegitim.com  
www.medasist.com    
  Medasist International Business  
  Travel Assistance    
  Business Life    
  Education    

Medasist International tüm kullanım hakları ile ilgili yasalara, kanunlara ve bunlarla birlikte tüm etik kurallara tamamen uymakta ve saygılıdır.Medasist International’a ait bu ve tüm portallarda kaynak gösterilerek yer alan tüm bilgi, haber, araştırma içerikli yazı ile videolar tamamen güvenilir,olduğuna inanılan, halka açık olduğu ve tüm toplumun paylaştığı bilinen bir haber içeriği olmasıyla birlikte acil haber özelliğini kaybederek telif hakkı kullanım özelliği olmayan yada ilgili içeriğin bu özelliğini kaybetmiş olduğu düşüncesiyle ,kaynağı ve varsa yazarı yada ilgili haberi düzenleyen kişinin belirtildiği bilgilerden oluşmaktadır.Medasist International platformlarında kaynak gösterilerek yayınlanan tüm yazılı ve görsel içerikler ilgili kaynağa aittir,bu içeriklerin başkaları tarafından kopyalanması durumunda tüm sorumluluk kopyalayan kişi yada kuruma ait olacaktır. Tüm içerik ve videolarla ilgili hatalı kullanım, hatalı bilgiden kaynaklanan sorunlarda haber kaynağı yada ilgili haberde geçen kişi yada kurumlardan gelen geçerliliği kanıtlanmış yazılı talepler doğrultusunda tüm içerik ve videolar gerektiği şekilde değiştirilebilir yada yayından tamamen kaldırılabilir.Medasist international tüm etik kullanım haklarına saygı göstermektedir.Medasist International Platformlarında yer alan bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Tüm kaynak belirtilerek alınan haberler,araştırmalar,yazılı ve görsel tüm içeriklerden oluşabilecek bilgilerin hataları,eksikleri ve yatırım amaçlı kullanılmasıyla ilgili Medasist International Platformu, portalı yöneticilerinin hiçbir sorumluluğu ve bağlayıcılığı bulunmamaktadır.

Medasist International abides and complies fully with all ethic rules as well as legislation, laws related with all rights of usage. All information, news, research texts and videos included in this and all portals of Medasist International with referencing the source thereof are comprised of information provided by its source and if any, its author or any person reporting such relevant news with the consideration of that no copyright is to be applied or the relevant content has lost its such nature because it has lost its urgent news nature even though it is a news content that is believed to be fully reliable, and open to public and known as to be shared by the whole community. All written and audio contents published on Medasist International platforms by referring the source thereof belong to such relevant source, and in case such contents are copied by third parties, all responsibility rests on the person or body that makes copying. In cases arising from misuse of all contents and videos and from misinformation, according to written requests proven to be valid from the news source or those people or bodies whose names are mentioned in such news may, all contents and videos be replaced duly or taken off from the broadcasting totally. Medasist International respects to all ethical right of usage. Information included in Medasist International Platforms is not in the scope of investment consultancy.Regarding mistakes, deficiencies and usage for investment purposes on and of all information comprised of any news, researches, written and audio contents quoted with references, Medasist International Platform, portal managers has no responsibility and bind.

Turkey News - Google News in Turkey - Turkey Companies - Invest in Turkey - Acıbadem Hospital - Turkish Business - Turkey Video - Turkish Real Estate - Turkey Actuel - Economy
Medasist International © Copyright 2005