E-mail adresinizi bırakarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Kovid-19 sonrası kişiye özel sigorta ürünleri artacak
  28.05.2020


Kovid- 19 sürecinin sigorta sektörü için rafta tutulan veya üzerine çok fazla odaklanılamayan bir takım kişiselleştirilmiş ürünlerin ön plana çıkması için bir fırsat olduğunu belirten Axa Sigorta CEO´su Yavuz Ölken, salgın sonrasında da bu trendin süreceğini söyledi. 


Axa Sigorta CEO'su Yavuz Ölken, koronavirüs salgının sigortacılık sektörü için hızlandırıcı bir etkisi olduğunu söyledi. Bloomberg HT televizyonunda Finansal Teknoloji programında konuşan Ölken, bu dönemde sektörde daha önce rafta tutulan veya üzerine çok fazla odaklanılamayan bir takım kişiselleştirilmiş ürünlerin ön plana çıktığını ifade etti. Büyük veri, makine öğrenmesi, yapay zeka, iş analitiği gibi kavramların sigortacılığın vazgeçilmez kaldıraçları olduğunun altını çizen Ölken, "Bunlar olmadan biz hayatımızı sürdüremiyoruz. Koronavirüs bizim için bir hızlandırıcı faktör oldu. Rafta tuttuğumuz veya üzerine çok fazla odaklanmadığımız bir takım kişiselleştirilmiş ürünlerin ön plana çıkması için bir fırsat oldu. Bu bir gerçek" diye konuştu.'MÜŞTERİ BEKLENTİSİNİ HIZLI YÖNETİYORSANIZ TEKNOLOJİ İTİCİ GÜÇ OLARAK GELİYOR'

İki yıldır telematikli kasko ile sürücü alışkanlıklarını değiştirmeye çalıştıklarını, bunda da önemli aşama kaydettiklerini ifade eden Ölken, şöyle devam etti: "Bugün aylık kasko ürünleri pazarda gözüküyor. Burada temel konu müşteri beklentisi. Siz müşteri beklentisini doğru analiz ediyorsanız teknoloji arkanızda bir itici güç olarak geliyor."

"Sektör olarak, makine öğrenmesi, büyük veri, yapay zeka ile aslında segmentasyonu ne kadar iyi yaptığımızı gördük" Ölken, müşterilerin satın alma güçlerine ve/veya müşterilerin ürünü terk etme eğrilerini dikkate alarak fiyat modellerini değiştirdiklerini ifade etti. Konunun ürün içeriğinin dışında müşteri segmentasyonu ve müşteri beklentilerine uygun bir çerçeve yaratmak olduğunu kaydeden Ölken, sigorta sektörünün özellikle koronavirüs etkisiyle bir hızlandırıcı faktör yakaladığını ve bunun salgın sonrasında da devam edeceğini söyledi. Sektörün bu ürünlere zaten çok fazla kafa yorduğunu ancak bunu farklılık olarak cesaret ile ortaya koymadığının altını çizen Ölken, " Ben şimdi sektörün bu konuda önemli bir hamle yapacağı inancını taşıyorum. Şirketimizde de bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

'SİGORTA SEKTÖRÜ 3 GÜNDE UZAKTAN ÇALIŞMAYA GEÇTİ'

Batılı ülkelere ya da dünya ortalamasına bakıldığında sigorta sektörünün ortalama 2-3 haftada uzaktan çalışmaya adapte olduğunu belirten Ölken, Türk sigorta sektörünün ise 3- günlük bir sürede evden çalışma modeline hızla geçtiğini söyledi. Türk sigorta sektörünün bütün oyuncularının acentesi, çalışanları, asistan şirketleri ve çözüm ortakları ile evden bağlanarak yılda 3-4 defa canlı test yaptığı bilgisini veren Ölken, dolayısıyla sektörün iş süreçlerini 3-4 gün gibi kısa sürede eve taşımasının sürpriz değil, iyi hazırlanmış olmamanın verdiği bir sonuç olduğunu ifade etti. Bu dönmede Türkiye Sigorta Birliği üyesi şirketlerin yöneticileri olarak belki de ofislerde çalışırken bir araya gelemedikleri kadar bir araya gelerek, sektör değerlendirmeleri yaptıklarını vurgulayan Ölken, "Bütün bunlar hep dijital hazırlıklarının zamanında kullanıma açılmasıyla ilişkili" dedi.

'ACENTELERE TAM DESTEK'

Sektör olarak tüm paydaşların bu süreçten en az hasarla çıkmaları için çaba harcadıklarını vurgulayan Ölken, şöyle devam etti: "Gördüğüm kadarıyla sektördeki tüm şirketler birbirlerinden ilham alarak acentelerini, kampanya modellerini ve yıllık performans modellerini daha da esneterek, yenile kazan modelleri ile, yeni ürünler ile ve özellikle de müşterilere sunulan yeni çözümler ile destekliyor. Bizler mutlak suretle müşteri kaybetmeden devam etmek zorundayız. Burada hepimiz nefesimizi tuttuk. Bütün acentelerimize de teşekkür etmemiz lazım."

'2.300 ACENTEMİZ İLE AYNI ANDA TOPLANTI YAPTI'

Sigorta şirketlerinin dijitalde hazır olmasının bu dönemde eğitimlerin sayısını artırdığını belirten Ölken, "Eğitim içerikleri genişledi. Üniversitelerle olan işbirliklerini artırdı. Acentelerin ihtiyaç duyduğu ve normal dönemde çoklu bir araya gelerek yapılabilecek eğitimler küçük gruplarla yapılmaya başlandı" diye konuştu. Sektörde şirketlerin dijital acente toplantıları yapmaya başladığını ifade eden Ölken, Axa Sigorta olarak 2 bin 300 acente ile aynı anda toplantı yaptıklarını söyledi.

  
  

Kaynak :
Hit : 462


TSB Başkanı Benli den kasko ve trafik sigortası uyarısı!
Kayserili Sigortacılardan Yönetmelik Tepkisi
Yurt dışındaki Türkler için BES artık daha cazip
FCC den Sigorta Pazarlamacılarına Rekor Robotik Arama Cezası
Sağlık sigortaları yeni gelişmelere gebe
Sigorta şirketlerinden büyük jest! Tek hasta için 600 bin TL ödendi
Sigorta Akademi nin Yeni Eğitimleri Başlıyor,
Gündemdeki Sigortacılık ürünü, Sağlık Sigortacılığının Temel Kavramları ve Pazarlama Aşamasındaki Destekleri
Bitcoin Devi Bakkt tan 500 Milyon Dolarlık Sigorta Anlaşması
Yurt dışındaki Türkler için BES artık daha cazip
Kovid-19 sonrası kişiye özel sigorta ürünleri artacak
Sigorta acenteleri sahipleri yeni yönetmelikten dertli
BES te fon büyüklüğü 125 milyar TL oldu
Gelecekte sağlık sigortalarına talep artacak
Salgından sonra İş Durması ve Alacak Sigortası nın önemi artacak
Sigortada koronavirüs destekleri
Değişen Sigortacılık 2020 Eğitim ve Panelleri Ekim de Antalya ile başlıyor
Sigorta şirketleri önemli bir sınav veriyor
Wimbledon´ ın Zararını Sigorta Şirketi Ödeyecek
Arabası, evi olanlar ve kredi çekenler dikkat! Sigortalar için tavsiye kararı alındı
Sağlık sigortası sahiplerinin corona virüs tedavi giderleri karşılanacak
Araç sahipleri dikkat! Zorunlu trafik sigortasında değişiklik
Sigortacıların 2019 yılında gözdesi kasko oldu
Avrupalılar sigortaya artık daha fazla para harcıyor
 
MEDASIST INTERNATIONAL
Medasist International World Medasist International Sigorta ve Bes Medasist International Sektörel
www.newsfromturkey.tv www.sigortanet.tv www.turksektorel.net
www.travelassisturkey.com www.sigortaegitim.com  
www.medasist.com    
  Medasist International Business  
  Travel Assistance    
  Business Life    
  Education    

Medasist International tüm kullanım hakları ile ilgili yasalara, kanunlara ve bunlarla birlikte tüm etik kurallara tamamen uymakta ve saygılıdır.Medasist International’a ait bu ve tüm portallarda kaynak gösterilerek yer alan tüm bilgi, haber, araştırma içerikli yazı ile videolar tamamen güvenilir,olduğuna inanılan, halka açık olduğu ve tüm toplumun paylaştığı bilinen bir haber içeriği olmasıyla birlikte acil haber özelliğini kaybederek telif hakkı kullanım özelliği olmayan yada ilgili içeriğin bu özelliğini kaybetmiş olduğu düşüncesiyle ,kaynağı ve varsa yazarı yada ilgili haberi düzenleyen kişinin belirtildiği bilgilerden oluşmaktadır.Medasist International platformlarında kaynak gösterilerek yayınlanan tüm yazılı ve görsel içerikler ilgili kaynağa aittir,bu içeriklerin başkaları tarafından kopyalanması durumunda tüm sorumluluk kopyalayan kişi yada kuruma ait olacaktır. Tüm içerik ve videolarla ilgili hatalı kullanım, hatalı bilgiden kaynaklanan sorunlarda haber kaynağı yada ilgili haberde geçen kişi yada kurumlardan gelen geçerliliği kanıtlanmış yazılı talepler doğrultusunda tüm içerik ve videolar gerektiği şekilde değiştirilebilir yada yayından tamamen kaldırılabilir.Medasist international tüm etik kullanım haklarına saygı göstermektedir.Medasist International Platformlarında yer alan bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Tüm kaynak belirtilerek alınan haberler,araştırmalar,yazılı ve görsel tüm içeriklerden oluşabilecek bilgilerin hataları,eksikleri ve yatırım amaçlı kullanılmasıyla ilgili Medasist International Platformu, portalı yöneticilerinin hiçbir sorumluluğu ve bağlayıcılığı bulunmamaktadır.

Medasist International abides and complies fully with all ethic rules as well as legislation, laws related with all rights of usage. All information, news, research texts and videos included in this and all portals of Medasist International with referencing the source thereof are comprised of information provided by its source and if any, its author or any person reporting such relevant news with the consideration of that no copyright is to be applied or the relevant content has lost its such nature because it has lost its urgent news nature even though it is a news content that is believed to be fully reliable, and open to public and known as to be shared by the whole community. All written and audio contents published on Medasist International platforms by referring the source thereof belong to such relevant source, and in case such contents are copied by third parties, all responsibility rests on the person or body that makes copying. In cases arising from misuse of all contents and videos and from misinformation, according to written requests proven to be valid from the news source or those people or bodies whose names are mentioned in such news may, all contents and videos be replaced duly or taken off from the broadcasting totally. Medasist International respects to all ethical right of usage. Information included in Medasist International Platforms is not in the scope of investment consultancy.Regarding mistakes, deficiencies and usage for investment purposes on and of all information comprised of any news, researches, written and audio contents quoted with references, Medasist International Platform, portal managers has no responsibility and bind.

Turkey News - Google News in Turkey - Turkey Companies - Invest in Turkey - Acıbadem Hospital - Turkish Business - Turkey Video - Turkish Real Estate - Turkey Actuel - Economy
Medasist International © Copyright 2005