E-mail adresinizi bırakarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Posta pulunun izinde iletişimin serüveni
  28.10.2011


Pul, zarf, posta kartı gibi on bin civarında filatelik objeyle ‘iletişim’ konusunun işlendiği ‘Filateli’de İletişim’ sergisi İstanbul Taksim’deki Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde başladı. 


31 Ekim tarihine kadar açık kalacak sergi Şerif Antepli’nin koleksiyonundan oluşuyor.

Günümüzde iletişimin insan yaşantısında çok önemli bir yer tuttuğunu vurgulayan koleksiyoner Şerif Antepli, sergi ile ilgili olarak şunları söylüyor: “İnsanın dünyada görülmeye başlamasıyla iletişim kavramı da ortaya çıktı. Birbirleriyle işaretleşmelerinden, mağara resimlerinden, dumanla haberleşmeden günümüzdeki internet teknolojisine gelinceye kadar muhteşem bir serüven yaşandı.

Dünyada ilk kez bu yöntemle ‘iletişim’ çok geniş kapsamda inceleniyor ve bu bir sergi olarak sunuluyor. 80 büyük panoda 1260 a/4 föye monte edilmiş pulların ve zarfların arasında zamanda yolculuk yapıyormuşçasına dolaşırken Steve Jobs’tan Bill Gates’e, Gutenberg’den Agah Efendi’ye, Edison’dan Sir Rowland Hill’e, Niepce’den Lumière Kardeşlere gibi bir çok tanıdık kişiye rastlayacak, eserlerinin pullara yansımalarını göreceksiniz.”
  
  

Kaynak : hurriyet.com.tr
Hit : 873


Hayal Bile Edemeyeceğiniz Bir Şey En Güzel Gerçeğiniz Oldu mu?
Çocuk Ressamlarla Renge Yolculuk IV
Cumhurbaşkanlığı Kültür, Sanat Büyük Ödülleri sahiplerini buldu
Fransa´nın en iyi albüm ödülü Fazıl Say´a
´´Titanic´´ 3D olarak geri dönüyor
Rembrandt´ın kayıp oto portresi bulundu
Malatya Film Festivali sona erdi
Bienale 110 bin ziyaretçi
Suna Kan 50 Yıl sonra Boğaziçi´nde çaldı
Gişede işler yolunda değil!
Posta pulunun izinde iletişimin serüveni
En iyi yabancı film Oscarına 63 ülkeden başvuru
Dünya karikatüristleri İstanbul´da
Hamburg film festivali başladı
Altın Koza sahiplerini buldu
Çağdaş sanatın kalbi Art Beat İstanbul’da atacak
Dali sergisi Moskova´da
3300 yıllık kartonpiyer
´´Gişede Milyon Dolarları Nasıl Kazanırsınız?´´
Altın Koza için 14 film yarışacak
Hollywood´un en zengin aktörü
Bir de sahnede görelim
Yorgun Herkül Türkiye´ye dönüyor
Ve Harry Potter, son kez beyazperdede
 
MEDASIST INTERNATIONAL
Medasist International World Medasist International Sigorta ve Bes Medasist International Sektörel
www.newsfromturkey.tv www.sigortanet.tv www.turksektorel.net
www.travelassisturkey.com www.sigortaegitim.com  
www.medasist.com    
  Medasist International Business  
  Travel Assistance    
  Business Life    
  Education    

Medasist International tüm kullanım hakları ile ilgili yasalara, kanunlara ve bunlarla birlikte tüm etik kurallara tamamen uymakta ve saygılıdır.Medasist International’a ait bu ve tüm portallarda kaynak gösterilerek yer alan tüm bilgi, haber, araştırma içerikli yazı ile videolar tamamen güvenilir,olduğuna inanılan, halka açık olduğu ve tüm toplumun paylaştığı bilinen bir haber içeriği olmasıyla birlikte acil haber özelliğini kaybederek telif hakkı kullanım özelliği olmayan yada ilgili içeriğin bu özelliğini kaybetmiş olduğu düşüncesiyle ,kaynağı ve varsa yazarı yada ilgili haberi düzenleyen kişinin belirtildiği bilgilerden oluşmaktadır.Medasist International platformlarında kaynak gösterilerek yayınlanan tüm yazılı ve görsel içerikler ilgili kaynağa aittir,bu içeriklerin başkaları tarafından kopyalanması durumunda tüm sorumluluk kopyalayan kişi yada kuruma ait olacaktır. Tüm içerik ve videolarla ilgili hatalı kullanım, hatalı bilgiden kaynaklanan sorunlarda haber kaynağı yada ilgili haberde geçen kişi yada kurumlardan gelen geçerliliği kanıtlanmış yazılı talepler doğrultusunda tüm içerik ve videolar gerektiği şekilde değiştirilebilir yada yayından tamamen kaldırılabilir.Medasist international tüm etik kullanım haklarına saygı göstermektedir.Medasist International Platformlarında yer alan bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Tüm kaynak belirtilerek alınan haberler,araştırmalar,yazılı ve görsel tüm içeriklerden oluşabilecek bilgilerin hataları,eksikleri ve yatırım amaçlı kullanılmasıyla ilgili Medasist International Platformu, portalı yöneticilerinin hiçbir sorumluluğu ve bağlayıcılığı bulunmamaktadır.

Medasist International abides and complies fully with all ethic rules as well as legislation, laws related with all rights of usage. All information, news, research texts and videos included in this and all portals of Medasist International with referencing the source thereof are comprised of information provided by its source and if any, its author or any person reporting such relevant news with the consideration of that no copyright is to be applied or the relevant content has lost its such nature because it has lost its urgent news nature even though it is a news content that is believed to be fully reliable, and open to public and known as to be shared by the whole community. All written and audio contents published on Medasist International platforms by referring the source thereof belong to such relevant source, and in case such contents are copied by third parties, all responsibility rests on the person or body that makes copying. In cases arising from misuse of all contents and videos and from misinformation, according to written requests proven to be valid from the news source or those people or bodies whose names are mentioned in such news may, all contents and videos be replaced duly or taken off from the broadcasting totally. Medasist International respects to all ethical right of usage. Information included in Medasist International Platforms is not in the scope of investment consultancy.Regarding mistakes, deficiencies and usage for investment purposes on and of all information comprised of any news, researches, written and audio contents quoted with references, Medasist International Platform, portal managers has no responsibility and bind.

Turkey News - Google News in Turkey - Turkey Companies - Invest in Turkey - Acıbadem Hospital - Turkish Business - Turkey Video - Turkish Real Estate - Turkey Actuel - Economy
Medasist International © Copyright 2005