E-mail adresinizi bırakarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Salgından sonra İş Durması ve Alacak Sigortası nın önemi artacak
  12.05.2020


Türk sigorta sektörünün Covid-19 sürecinden güçlenerek çıkacağını belirten NART Sigorta ve Reasürans Brokerliği Yönetim Kurulu Başkanı Levent Nart, Avrupa sigorta sektörünün yüzde 15 küçüleceğini; Türkiye’nin ise yüzde 12 büyüyeceğini söyledi. 


Bu dönemde işletmelere özellikle iş durması sigortası yaptırmaları konusunda önerilerde bulunan Nart, "Bu salgın bittiğinde öne çıkacak sigorta branşları arasında iş durması sigortasını çok önemsiyorum. Çünkü Türkiye'de sigortalanma oranı çok düşük. Bu nedenle iş durması sigortasını 1 numara olarak görüyorum. İki numaraya ise alacak sigortasını koyuyorum. Çünkü bu dönemde birçok şirketin alacakların tahsil edilemediği için iflas ettiğini görüyoruz. Yangın ve mesuliyet sigortaları tabii ki önemli. Bunları da ağır riskler kategorisine koyuyorum" dedi.

KASKO VE TRAFİK GERİLER, KURUMSAL SİGORTALAR ETKİLENMEZ

Levent Nart, salgın sürecinin bireysel ve kurumsal sigortalar üzerindeki etkisi konusunda ise şunları söyledi: "Bireysel sigortalara baktığımızda iş dünyasındaki işsizlik oranı resmi olarak yüzde 13 civarında. Bunun yüzde 20'lere çıkabileceğini varsayabiliriz. Böyle bir durumda tabii bireysel ihtiyaçlar başta kasko yenilemesi olmak üzere ikinci plana atılacak. Çünkü insanlar, öncelikle karınlarını doyurmak, mevcut kilit personelini muhafaza etmek, onların ihtiyaçlarını karşılamaya yönelecek. O nedenle özellikle trafik, kasko sigortalarında bir gerileme olacağını öngörüyorum. Kurumsal sigortalara gelince, burada çok büyük değişikliklerin olacağını açıkçası düşünmüyorum. Sigorta şirketleri arasında rekabetin artacağını, ancak mevcut poliçelerin yenileneceğini, hatta yeni poliçelerin yapılacağını ve poliçe kapsamlarının genişleyeceğini söyleyebiliriz."

SAĞLIĞI SİGORTASIZ KORUMAK ZOR

Programda, "Covid-19 insanlara sağlığın ne kadar önemli olduğunu hatırlattı" diyen Nart, "İnsanlar sağlığın, iyi bir arabaya sahip olmaktan, iyi bir evde oturmaktan çok daha önemli olduğunu anladı. Sağlık olmayınca birçok işlem lüzumsuz kalıyor. Dolayısıyla sağlığı sigortasız korumak çok zor. Sağlık bozulduğu zaman tedavinin maddi sonuçlarını karşılayabilecek bir sigorta sisteminin içinde bulunmak, bireyler için çok büyük önem arz etmeye başladı. Sağlık sigortasında bugün yüzde 30'larda olan artışın önümüzdeki dönemde de yükseleceğini söyleyebiliriz."

HAYAT BRANŞINDA SIKINTI YOK

Hayat sigortasında, koronavirüs kaynaklı ölümlerin teminat altına alındığını vurgulayan Nart, "Seyahat sağlık sigortalarında ise kesin istisna bölümüne konulmuş. Ferdi kazada teminat dışı çalışıyor. Covid-19 aslında sigaradan kaynaklanan ölümden çok daha az ölüme neden olan bir hastalık olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla hayat sigorta sistemini zorlayacak, sıkıntıya sokacak bir durum yok" dedi.

İPTAL SİGORTALARINDA HASAR BÜYÜK

Nart, iptal sigortaları ile ilgili olarak ise şu değerlendirmelerde bulundu: "Şu an Japonya'daki olimpiyatların iptali kararlaştırıldı. Aşağı yukarı, 800 milyon dolarlık bir hasar ödemesi gerçekleşecek. Bunun da 24 milyon dolar bir primi var. Düşünün, 24 milyon dolar prime karşılık, 800 milyon dolar hasar ödenecek. Buna benzer farklı etkinlikler de var. Etkinliklerin hepsinde iptal ödemeleri yapılacak. Bazılarında salgın hastalıklar teminat haricinde, bazılarında teminat altında. İptal sigortası fiyatları artacaktır. Yangın, iş durması ve benzeri sigortalara çok fazla tesir edeceğini düşünmüyorum."

  
  

Kaynak :
Hit : 404


TSB Başkanı Benli den kasko ve trafik sigortası uyarısı!
Kayserili Sigortacılardan Yönetmelik Tepkisi
Yurt dışındaki Türkler için BES artık daha cazip
FCC den Sigorta Pazarlamacılarına Rekor Robotik Arama Cezası
Sağlık sigortaları yeni gelişmelere gebe
Sigorta şirketlerinden büyük jest! Tek hasta için 600 bin TL ödendi
Sigorta Akademi nin Yeni Eğitimleri Başlıyor,
Gündemdeki Sigortacılık ürünü, Sağlık Sigortacılığının Temel Kavramları ve Pazarlama Aşamasındaki Destekleri
Bitcoin Devi Bakkt tan 500 Milyon Dolarlık Sigorta Anlaşması
Yurt dışındaki Türkler için BES artık daha cazip
Kovid-19 sonrası kişiye özel sigorta ürünleri artacak
Sigorta acenteleri sahipleri yeni yönetmelikten dertli
BES te fon büyüklüğü 125 milyar TL oldu
Gelecekte sağlık sigortalarına talep artacak
Salgından sonra İş Durması ve Alacak Sigortası nın önemi artacak
Sigortada koronavirüs destekleri
Değişen Sigortacılık 2020 Eğitim ve Panelleri Ekim de Antalya ile başlıyor
Sigorta şirketleri önemli bir sınav veriyor
Wimbledon´ ın Zararını Sigorta Şirketi Ödeyecek
Arabası, evi olanlar ve kredi çekenler dikkat! Sigortalar için tavsiye kararı alındı
Sağlık sigortası sahiplerinin corona virüs tedavi giderleri karşılanacak
Araç sahipleri dikkat! Zorunlu trafik sigortasında değişiklik
Sigortacıların 2019 yılında gözdesi kasko oldu
Avrupalılar sigortaya artık daha fazla para harcıyor
 
MEDASIST INTERNATIONAL
Medasist International World Medasist International Sigorta ve Bes Medasist International Sektörel
www.newsfromturkey.tv www.sigortanet.tv www.turksektorel.net
www.travelassisturkey.com www.sigortaegitim.com  
www.medasist.com    
  Medasist International Business  
  Travel Assistance    
  Business Life    
  Education    

Medasist International tüm kullanım hakları ile ilgili yasalara, kanunlara ve bunlarla birlikte tüm etik kurallara tamamen uymakta ve saygılıdır.Medasist International’a ait bu ve tüm portallarda kaynak gösterilerek yer alan tüm bilgi, haber, araştırma içerikli yazı ile videolar tamamen güvenilir,olduğuna inanılan, halka açık olduğu ve tüm toplumun paylaştığı bilinen bir haber içeriği olmasıyla birlikte acil haber özelliğini kaybederek telif hakkı kullanım özelliği olmayan yada ilgili içeriğin bu özelliğini kaybetmiş olduğu düşüncesiyle ,kaynağı ve varsa yazarı yada ilgili haberi düzenleyen kişinin belirtildiği bilgilerden oluşmaktadır.Medasist International platformlarında kaynak gösterilerek yayınlanan tüm yazılı ve görsel içerikler ilgili kaynağa aittir,bu içeriklerin başkaları tarafından kopyalanması durumunda tüm sorumluluk kopyalayan kişi yada kuruma ait olacaktır. Tüm içerik ve videolarla ilgili hatalı kullanım, hatalı bilgiden kaynaklanan sorunlarda haber kaynağı yada ilgili haberde geçen kişi yada kurumlardan gelen geçerliliği kanıtlanmış yazılı talepler doğrultusunda tüm içerik ve videolar gerektiği şekilde değiştirilebilir yada yayından tamamen kaldırılabilir.Medasist international tüm etik kullanım haklarına saygı göstermektedir.Medasist International Platformlarında yer alan bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Tüm kaynak belirtilerek alınan haberler,araştırmalar,yazılı ve görsel tüm içeriklerden oluşabilecek bilgilerin hataları,eksikleri ve yatırım amaçlı kullanılmasıyla ilgili Medasist International Platformu, portalı yöneticilerinin hiçbir sorumluluğu ve bağlayıcılığı bulunmamaktadır.

Medasist International abides and complies fully with all ethic rules as well as legislation, laws related with all rights of usage. All information, news, research texts and videos included in this and all portals of Medasist International with referencing the source thereof are comprised of information provided by its source and if any, its author or any person reporting such relevant news with the consideration of that no copyright is to be applied or the relevant content has lost its such nature because it has lost its urgent news nature even though it is a news content that is believed to be fully reliable, and open to public and known as to be shared by the whole community. All written and audio contents published on Medasist International platforms by referring the source thereof belong to such relevant source, and in case such contents are copied by third parties, all responsibility rests on the person or body that makes copying. In cases arising from misuse of all contents and videos and from misinformation, according to written requests proven to be valid from the news source or those people or bodies whose names are mentioned in such news may, all contents and videos be replaced duly or taken off from the broadcasting totally. Medasist International respects to all ethical right of usage. Information included in Medasist International Platforms is not in the scope of investment consultancy.Regarding mistakes, deficiencies and usage for investment purposes on and of all information comprised of any news, researches, written and audio contents quoted with references, Medasist International Platform, portal managers has no responsibility and bind.

Turkey News - Google News in Turkey - Turkey Companies - Invest in Turkey - Acıbadem Hospital - Turkish Business - Turkey Video - Turkish Real Estate - Turkey Actuel - Economy
Medasist International © Copyright 2005