E-mail adresinizi bırakarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Sigorta şirketleri trafik sigortası teklif ekranlarını yenileyecek
  24.07.2016


Sigortalılara trafik sigortasında daha basit prim teklifi verilebilmesi için şirketler, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nden temin edilebilen bilgileri sigortalılardan tekrar istemeyecek. Sigorta şirketleri, 1 Eylül 2016 tarihine kadar teklif ekranlarını buna uygun olarak revize edecek. 


Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında Teklif Ekranı Oluşturulmasına İlişkin Sektör Duyurusu yayınlayan Hazine Müsteşarlığı, sigorta şirketlerinin teklif ekranlarını yeniden revize edeceğini bildirdi.

teklif ekraniSigorta şirketlerinin internet sitelerinin açılış sayfasının kolay erişilebilir alanına “Zorunlu Trafik Sigortası Teklif Alma Ekranı” tahsis etmesi kararlaştırılmıştı.  Sigorta şirketlerinin verdiği poliçeleşmeyenler dahil tüm teklifleri Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin (SBM) belirleyeceği şekilde SBM’ye ileteceği ve verilen teklifte nihai prim hesaplanmasına esas indirim ve artırım sebepleri hakkında bilginin de yer alacağı hükme bağlanmıştı.

Bu çerçevede sigortalılara daha basit prim teklifi verilebilmesini teminen şirketlerin Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) ile SBM’den temin edilebilen bilgilerin sigortalılardan tekrar istenmemesi kararlaştırıldı. Sigorta şirketlerinin de teklif ekranlarını bu şekilde revize etmelerinin zorunlu olduğu belirtildi.

Teklif vermeden önce poliçe türü öğrenilecek
Sigorta şirketleri, teklif vermeye başlamadan önce sigortalılara poliçenin 0 km araç (ilk poliçe), ikinci el araç (ilk poliçe) ve yenileme poliçe olup olmadığını soracak. Eğer poliçe yenilecekse sadece TCKN / VKN / YKN / Pasaport No ile Plaka No girilerek teklif alınmasına imkan tanınacak. Şirketler tarafından SBM ve EGM’den temin edilemeyen ancak prim teklifi verilebilmesi için gerekli olan diğer bilgiler (şirket tarifesinde fiyatlamaya esas alına kriterler) sigortalılardan talep edilebilecek.

Bu çerçevede bir teklif ekranı tesis edilebilmesi için SBM ve ilgili sigorta şirketlerince gerekli işlemler 1 Eylül 2016 tarihine kadar tamamlanacak.
  
  

Kaynak :
Hit : 947


HDI Sigorta acenteleri de müşterileri de memnun
Trafik sigortasında primler düşmeye başladı
İlk 5 ayda üretim %36 arttı
Tamirhaneler denetlenecek düşük puan alan referans listesinden çıkarılacak
Trafik sigortasında yeni dönem
Sigorta şirketleri trafik sigortası teklif ekranlarını yenileyecek
HDI Sigorta dan tüketici dostu kasko
Trafikte sigortalılık oranı yüzde 79.2’ye düştüTrafikte sigortalılık oranı yüzde 79.2 ye düştü
Ticari amaçlı dronelara sigorta zorunluluğu
Uğur Çağlar Azerbaycanlı Senaye nin genel müdürü
Trafikte 2015 teknik zararı 2.3 milyar lira
Europ Assistance Vip Transfer Hizmetiyle İstanbul Üniversitesinde
Türk Basketbolu HDI Sigorta güvencesinde
Cenk Keskinel Olağan Genel Kurul Sonrası İlk Mesajını Verdi
Acente komisyonlarını değil düşürmek artırmayı düşünüyoruz
Hayat dışında teknik zarar 216 milyon lira
Eşdeğer parça uygulaması güvenilirliği artıracak
2015 ilk çeyrek prim üretimi 7 milyar 897 milyon lira
HDI Sigorta da yeni atama
Trafik Sigortası primine tavan fiyat uygulaması
Eksper atama yönetmeliğiyle sektöre güven artacak
Alacak sigortası teminat gösterilerek kredi alınabilecek
TSB tarafından gerçekleştirilen Oto Sigortaları Projesi tam gaz
HDI Sigorta yeni satın almalara açık
 
MEDASIST INTERNATIONAL
Medasist International World Medasist International Sigorta ve Bes Medasist International Sektörel
www.newsfromturkey.tv www.sigortanet.tv www.turksektorel.net
www.travelassisturkey.com www.sigortaegitim.com  
www.medasist.com    
  Medasist International Business  
  Travel Assistance    
  Business Life    
  Education    

Medasist International tüm kullanım hakları ile ilgili yasalara, kanunlara ve bunlarla birlikte tüm etik kurallara tamamen uymakta ve saygılıdır.Medasist International’a ait bu ve tüm portallarda kaynak gösterilerek yer alan tüm bilgi, haber, araştırma içerikli yazı ile videolar tamamen güvenilir,olduğuna inanılan, halka açık olduğu ve tüm toplumun paylaştığı bilinen bir haber içeriği olmasıyla birlikte acil haber özelliğini kaybederek telif hakkı kullanım özelliği olmayan yada ilgili içeriğin bu özelliğini kaybetmiş olduğu düşüncesiyle ,kaynağı ve varsa yazarı yada ilgili haberi düzenleyen kişinin belirtildiği bilgilerden oluşmaktadır.Medasist International platformlarında kaynak gösterilerek yayınlanan tüm yazılı ve görsel içerikler ilgili kaynağa aittir,bu içeriklerin başkaları tarafından kopyalanması durumunda tüm sorumluluk kopyalayan kişi yada kuruma ait olacaktır. Tüm içerik ve videolarla ilgili hatalı kullanım, hatalı bilgiden kaynaklanan sorunlarda haber kaynağı yada ilgili haberde geçen kişi yada kurumlardan gelen geçerliliği kanıtlanmış yazılı talepler doğrultusunda tüm içerik ve videolar gerektiği şekilde değiştirilebilir yada yayından tamamen kaldırılabilir.Medasist international tüm etik kullanım haklarına saygı göstermektedir.Medasist International Platformlarında yer alan bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Tüm kaynak belirtilerek alınan haberler,araştırmalar,yazılı ve görsel tüm içeriklerden oluşabilecek bilgilerin hataları,eksikleri ve yatırım amaçlı kullanılmasıyla ilgili Medasist International Sigorta ve Bes Platformu, www.sigortabilgiservisi.com portalı yöneticilerinin hiçbir sorumluluğu ve bağlayıcılığı bulunmamaktadır.

Medasist International abides and complies fully with all ethic rules as well as legislation, laws related with all rights of usage. All information, news, research texts and videos included in this and all portals of Medasist International with referencing the source thereof are comprised of information provided by its source and if any, its author or any person reporting such relevant news with the consideration of that no copyright is to be applied or the relevant content has lost its such nature because it has lost its urgent news nature even though it is a news content that is believed to be fully reliable, and open to public and known as to be shared by the whole community. All written and audio contents published on Medasist International platforms by referring the source thereof belong to such relevant source, and in case such contents are copied by third parties, all responsibility rests on the person or body that makes copying. In cases arising from misuse of all contents and videos and from misinformation, according to written requests proven to be valid from the news source or those people or bodies whose names are mentioned in such news may, all contents and videos be replaced duly or taken off from the broadcasting totally. Medasist International respects to all ethical right of usage. Information included in Medasist International Platforms is not in the scope of investment consultancy.Regarding mistakes, deficiencies and usage for investment purposes on and of all information comprised of any news, researches, written and audio contents quoted with references, Medasist International Insurance and Individual Retirement Platform, www.sigortabilgiservisi.com portal managers has no responsibility and bind.