E-mail adresinizi bırakarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Sigortada koronavirüs destekleri
  12.05.2020


Koronavirüs önlemleri kapsamında trafik, kasko, konut ve işyeri sigortalarında yüzde 25’e varan oranlarda indirim uygulayan sigorta şirketleri, taksit ödeme sayılarını da 12 aya kadar uzattı. Salgın döneminde primini ödeyemeyen vatandaşın poliçeleri de iptal edilmiyor. 


SİGORTACILAR, koronavirüs salgınına karşı peş peşe tedbirler açıkladı. Sigorta şirketleri önce kovid-19’u sağlık sigortası kapsamına dahil etti. Sigortacılar, başta kasko, trafik sigortaları olmak üzere konut, işyeri ve sağlık sigortaları primlerinde yüzde 25’e varan oranlarda indirim uygularken, sigortalıların taksit ödeme sayılarını da 12 aya kadar çıkardı. Koronavirüs döneminde primlerini ödeyemeyen sigortaların poliçeleri de iptal edilmiyor; kimi şirketler ödemede esneklik sağlarken, kimi şirketler sigortadan kaynaklanan hakların süresini uzatıyor. İşte, sigorta şirketlerinin koronavirüs döneminde aldıkları tedbirler:

Anadolu Sigorta: İnternet, cep telefonu üzerinden alınan poliçelerde yüzde 20’ye varan indirimler uyguluyor. Görüntülü doktor hizmeti ile sağlık sigortalarında destek sunuyor. Sağlıkta 20 bin liraya kadar belge talep etmeksizin ödeme yapıyor. Oto, konut, iş yeri hasar taleplerinde uzaktan görüntülü ekspertiz ile raporluyor. Sağlık çalışanlarına kasko, konut, sağlık sigortalarında indirim uyguluyor. Poliçe taksitlerinde bir ay erteleme uyguluyor, ayrıca 10 eşit taksit imkanı sunuyor, mayıs ayı sonuna kadar prim ödemelerinde kolaylık sağlıyor. Poliçe vadesi bitmek üzere olan ancak salgın nedeniyle hizmet alamayan sigortalıların haklarını 4 aya kadar uzattı. Kaskoda onarım durumunda aracı sigortalının evinden alıyor, ikame aracı da eve teslim ediyor.

Axa Sigorta: Tamamlayıcı sağlık, kasko, konut, işyeri sigortalarında taksit sayısını 10’a çıkardı. Konut poliçelerinde yüzde 10 ‘evde kal’ indirimi başlattı. Sağlık çalışanlarının kasko, konut poliçelerinde ve sağlık kurumlarının poliçelerinde yüzde 15 indirim uyguluyor. Konut ve kaskoda ‘1 Ay Bedava’ kampanyası başlattı. Tamamlayıcı sağlıkta yeni asistans teminatlarını devreye soktu ve sağlık sigortası sahiplerinin yakınları için yüzde 10 fiyat avantajı sağlayarak, ‘Sülale İndirimi’ başlattı. Ayrıca 40 yaş üstüne de indirim kampanyası yapıyor. Tüm ürünlerde bir ay taksit öteleme imkanı sundu. Nisan ayının başından bu yana kasko yenilemelerinde yüzde 7.5, yeni kasko müşterilerine yüzde 12.5 indirim sağlanıyor. Oto hasarlarında sigortalılara evden çıkmadan hasar hizmeti sunuyor. ‘EvdeBakıcım’ danışmanlık hizmetini ücretsiz sunuyor. ‘DoktorDerKi’ hizmeti ile sigortalıların hastaneye gitmeden sorularına cevap veriliyor.Allianz Sigorta: Sağlık danışma hattı ile sigortalılar doktor ve hemşirelerle yazılı, görüntülü görüşebiliyor. Sağlık harcamaları limitlerini 5 bin liraya, konut hasarlarında hasar ödeme limitini 5 bin liraya çıkardı. Sağlıkta check-up teminatı kullanma sürelerini 90 gün daha uzattı. Oto sigortalarında fotoğraf ve beyan üzerinden faturalı ödeme yöntemine geçti. Taksitli kart harcamalarına erteleme imkanı sağladı. Taksit ödemesi yapılamayan poliçelerin iptal süreçlerini 30 Nisan’a kadar durdurdu. Prim ödemelerinin 3-6-9 taksitli olarak ödemeyi tercih edenlerin ödemelerini 31 Mayıs’a kadar bir ay taksit erteledi. Tamamlayıcı sağlık sigortasında yüzde 15 indirim uygulamasını haziran sonuna erteledi.

Güneş Sigorta: Tüm kasko işlemlerinde ‘+2 ay bizden’ kampanyası başlattı. 30 Haziran’a kadar kasko poliçelerinde 12 aylık prim bedeliyle 14 ay kasko güvencesi sağlanıyor. Kredi kartı ödemelerinde; kasko poliçelerinde 12 ay, havuz dışı trafik poliçelerinde 9 ay, havuz trafik poliçelerinde 6 ay, konut poliçelerinde 12 ay, DASK poliçelerinde ise 6 ay taksit avantajı sağlıyor. Kasko, konut, ferdi kaza ve kritik hastalıklar ürünlerinde yüzde 5, sağlık çalışanlarına da ayrıca yüzde 15 ek indirim sağlıyor. VakıfBank kredi kartı ile yapılan sigorta prim ödemeleri ise bir hesap özeti dönemi ertelendi ve 31 Mayıs tarihine kadar kasko sigortalılarına detaylı araç içi temizlik ve ozon temizliğine de yüzde 50 indirim sağlanıyor.HDI Sigorta: Konut sigortasında 65 yaş üstü kişilere yüzde 7.5, sağlık personeline kaskoda yüzde 15 indirim uyguluyor. Kasko ürünlerinde 10 ve 11 ay taksit uyguluyor; poliçenin ilk ödemesi poliçe başlangıç tarihinden bir ay sonra tahsil ediliyor. DASK sigortasında kart ile ödemelerde maksimum 1 peşin artı 5 taksit yapıyor. İşyeri, konut sigortalarında ekspertiz olmadan evraklar üzerinden yapılan ödeme tutarını 5 bin liraya çıkardı. Nisan ayında düzenlenen kasko, konut, KOBİ poliçelerinin peşinat ödemelerini Ramazan Bayramı sonrasına erteledi. Hasar durumunda sigortalıların araçlarını evden alıyor, eve teslim ediyor.

Neova Sigorta: Prim taksit sayısını kasko ve trafikte 9 taksite çıkardı. Oto sigortalarında yüzde 15’e kadar, diğer sigortalarda yüzde 10’a kadar indirim sağlıyor. Anlaşmalı özel servislerin ücretlerine yüzde 15 civarında zam yaptı.

Sompo Sigorta: Başta oto sigortaları olmak üzere tüm branşlarda değişen oranlarda indirimler uyguluyor. Tüm sigorta branşlarında taksit sayılarını artırdı. Hasarları uzaktan on-line yürütüyor. Hasar kontrol ve talep süreçlerinde iyileştirme; hasar süreçlerinin yönetimi ve ödeme sistemlerinde dijital süreçleri kullanarak sigortalıların avantajına yönelik çalışmalar yapıyor.Quick Sigorta: Trafik sigortalarında yüzde 20 indirim sağladı. Sağlık çalışanlarına yüzde 25 indirim uygulanıyor. Homer Kasko adı verilen sigortada indirimlerin üzerine yüzde 15 daha indirim uygulanıyor. Ekonomik resesyon yaşayan, poliçesini yeniletmek istemeyen ancak kazanılmış haklarının kaybolmasını istemeyen sigortalılara dar kasko ürününü sundu. Böylece sigortalılar hasarsızlık indirimini koruyor, 65 yaş üstü trafiğe çıkamayanların riskleri güvence altına alınıyor. Primleri ödenmeyen poliçeleri otomatik iptal etmiyor, tahsilat konusunda esneklik sağlıyor. Sigortalılara doktora danışma, acil tıbbi yardım, gerektiğinde evde muayene, ambulans hizmetleri veriliyor.

  
  

Kaynak :
Hit : 371


TSB Başkanı Benli den kasko ve trafik sigortası uyarısı!
Kayserili Sigortacılardan Yönetmelik Tepkisi
Yurt dışındaki Türkler için BES artık daha cazip
FCC den Sigorta Pazarlamacılarına Rekor Robotik Arama Cezası
Sağlık sigortaları yeni gelişmelere gebe
Sigorta şirketlerinden büyük jest! Tek hasta için 600 bin TL ödendi
Sigorta Akademi nin Yeni Eğitimleri Başlıyor,
Gündemdeki Sigortacılık ürünü, Sağlık Sigortacılığının Temel Kavramları ve Pazarlama Aşamasındaki Destekleri
Bitcoin Devi Bakkt tan 500 Milyon Dolarlık Sigorta Anlaşması
Yurt dışındaki Türkler için BES artık daha cazip
Kovid-19 sonrası kişiye özel sigorta ürünleri artacak
Sigorta acenteleri sahipleri yeni yönetmelikten dertli
BES te fon büyüklüğü 125 milyar TL oldu
Gelecekte sağlık sigortalarına talep artacak
Salgından sonra İş Durması ve Alacak Sigortası nın önemi artacak
Sigortada koronavirüs destekleri
Değişen Sigortacılık 2020 Eğitim ve Panelleri Ekim de Antalya ile başlıyor
Sigorta şirketleri önemli bir sınav veriyor
Wimbledon´ ın Zararını Sigorta Şirketi Ödeyecek
Arabası, evi olanlar ve kredi çekenler dikkat! Sigortalar için tavsiye kararı alındı
Sağlık sigortası sahiplerinin corona virüs tedavi giderleri karşılanacak
Araç sahipleri dikkat! Zorunlu trafik sigortasında değişiklik
Sigortacıların 2019 yılında gözdesi kasko oldu
Avrupalılar sigortaya artık daha fazla para harcıyor
 
MEDASIST INTERNATIONAL
Medasist International World Medasist International Sigorta ve Bes Medasist International Sektörel
www.newsfromturkey.tv www.sigortanet.tv www.turksektorel.net
www.travelassisturkey.com www.sigortaegitim.com  
www.medasist.com    
  Medasist International Business  
  Travel Assistance    
  Business Life    
  Education    

Medasist International tüm kullanım hakları ile ilgili yasalara, kanunlara ve bunlarla birlikte tüm etik kurallara tamamen uymakta ve saygılıdır.Medasist International’a ait bu ve tüm portallarda kaynak gösterilerek yer alan tüm bilgi, haber, araştırma içerikli yazı ile videolar tamamen güvenilir,olduğuna inanılan, halka açık olduğu ve tüm toplumun paylaştığı bilinen bir haber içeriği olmasıyla birlikte acil haber özelliğini kaybederek telif hakkı kullanım özelliği olmayan yada ilgili içeriğin bu özelliğini kaybetmiş olduğu düşüncesiyle ,kaynağı ve varsa yazarı yada ilgili haberi düzenleyen kişinin belirtildiği bilgilerden oluşmaktadır.Medasist International platformlarında kaynak gösterilerek yayınlanan tüm yazılı ve görsel içerikler ilgili kaynağa aittir,bu içeriklerin başkaları tarafından kopyalanması durumunda tüm sorumluluk kopyalayan kişi yada kuruma ait olacaktır. Tüm içerik ve videolarla ilgili hatalı kullanım, hatalı bilgiden kaynaklanan sorunlarda haber kaynağı yada ilgili haberde geçen kişi yada kurumlardan gelen geçerliliği kanıtlanmış yazılı talepler doğrultusunda tüm içerik ve videolar gerektiği şekilde değiştirilebilir yada yayından tamamen kaldırılabilir.Medasist international tüm etik kullanım haklarına saygı göstermektedir.Medasist International Platformlarında yer alan bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Tüm kaynak belirtilerek alınan haberler,araştırmalar,yazılı ve görsel tüm içeriklerden oluşabilecek bilgilerin hataları,eksikleri ve yatırım amaçlı kullanılmasıyla ilgili Medasist International Platformu, portalı yöneticilerinin hiçbir sorumluluğu ve bağlayıcılığı bulunmamaktadır.

Medasist International abides and complies fully with all ethic rules as well as legislation, laws related with all rights of usage. All information, news, research texts and videos included in this and all portals of Medasist International with referencing the source thereof are comprised of information provided by its source and if any, its author or any person reporting such relevant news with the consideration of that no copyright is to be applied or the relevant content has lost its such nature because it has lost its urgent news nature even though it is a news content that is believed to be fully reliable, and open to public and known as to be shared by the whole community. All written and audio contents published on Medasist International platforms by referring the source thereof belong to such relevant source, and in case such contents are copied by third parties, all responsibility rests on the person or body that makes copying. In cases arising from misuse of all contents and videos and from misinformation, according to written requests proven to be valid from the news source or those people or bodies whose names are mentioned in such news may, all contents and videos be replaced duly or taken off from the broadcasting totally. Medasist International respects to all ethical right of usage. Information included in Medasist International Platforms is not in the scope of investment consultancy.Regarding mistakes, deficiencies and usage for investment purposes on and of all information comprised of any news, researches, written and audio contents quoted with references, Medasist International Platform, portal managers has no responsibility and bind.

Turkey News - Google News in Turkey - Turkey Companies - Invest in Turkey - Acıbadem Hospital - Turkish Business - Turkey Video - Turkish Real Estate - Turkey Actuel - Economy
Medasist International © Copyright 2005