E-mail adresinizi bırakarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Altın Koza sahiplerini buldu
  30.09.2011


18. Altın Koza Film Festivali Büyük Ödül Töreni´nde, “Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi”, “En iyi film”, “En iyi senaryo” ve “Jüri oyunculuk özel toplu performans ödülü”nü alarak törene damga vurdu. 


Törende, Onur Ünlü'nün senaryosunu yazdığı ve yönettiği “Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi” filmi, “En iyi film”, “En iyi senaryo” ve “Jüri oyunculuk özel toplu performans ödülü”nü kazandı. “En iyi film” seçilmesi nedeniyle de 350 bin TL'lik rekor ödülün sahibi oldu.

“En iyi yönetmen ödülü”, “Eylül” filmiyle Cemil Ağacıkoğlu'nun olurken, Hacite Aslan “Vücut”, Görkem Yeltan ise “Eylül” filmlerindeki rolleriyle “En iyi kadın oyuncu” ödülünü paylaştılar. “En iyi erkek oyuncu ödülü” ise “Gelecek Uzun Sürer”deki rolüyle Durukan Ordu'nun oldu.

Gecede ayrıca, “Yılmaz Güney ödülü” Özcan Alper'in yönettiği “Gelecek Uzun Sürer”e, “Adana izleyici jürisi” ise Ruhi Karadağ'ın yönettiği “Simurg” filmine verildi. “Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) en iyi film ödülü”ne ise “Gelecek Uzun Sürer” filmiyle yönetmen Özcan Alper layık görüldü.
Gecede verilen diğer ödüller ise şöyle oldu

Umut Veren Genç Erkek Oyuncu: Hakan Kurtaş (Vücut) ve Gün Koper (Aşk ve Devrim)

Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü: Deniz Denker (Aşk ve Devrim)

En İyi Kurgu Ödülü: Taner Sarf (Eylül)

En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: Adalı Aksoy (Aşk ve Devrim) (Saklı Hayatlar)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü: Tuna Orhan (Memleket Meselesi)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü: Şeyla Halis (Vücut)

En İyi Müzik Ödülü: Mustafa Biber (Gelecek Uzun Sürer)

En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Feza Çaldıran (Gelecek Uzun Sürer)

Jüri Özel Ödülü: Aşk ve Devrim (Yönetmen: Serkan Acar)

Jüri bu yıl ayrıca, “Ses Tasarımı” başlığı ile yeni bir kategori açılmasını ve ödülün, “Kaybedenler Kulübü” ve “Eylül” filmlerindeki  çalışmaları nedeniyle Burak Topalakçı'ya verilmesini kararlaştırdı.

'YILMAZ GÜNEY ÇOK AĞIR BEDELLER ÖDEDİ'

Adana İzleyici Ödülü'nü alan “Simurg” filminin yönetmeni Ruhi Karadağ, filmde 6 oyuncusu olduğunu ifade ederek, “Üçü burada, üçü sürgünde. Bu ödülü faili meçhul cinayete giden, mezarsız, topraksız vatandaşlarımıza adıyorum. Ayrıca Yılmaz Güney'in doğduğu yerde, uzun süre gazetecilik yaptığım bu yerde tüm ölen gazeteci arkadaşlara, özellikle Ape Musa'ya adıyorum” dedi.

Yılmaz Güney'in eşi Fatoş Güney ise “Yılmaz Güney Ödülü”nün teslim edilmesi öncesi yaptığı konuşmada, Yılmaz Güney'in Adana'da doğduğunu ve büyüdüğünü, “Çukurova'nın çilekeşliği” ile yoğrulduğunu ifade ederek, “O, sizden biriydi ve o bir sinemacıydı. Sanatını, ulusallıktan evrenselliğe ulaştırdı. O gerçekten bir sinema dehasıydı. Daima sizlerin ve halkının yanındaydı. Halkının kurtuluş mücadelesinin yanındaydı. Bu yüzden çok ağır bedeller ödedi çünkü o bir devrimciydi. Türkiye ve dünya sineması var oldukça, onun eserleri yaşayacak. Huzurunda saygıyla eğiliyorum” diye konuştu.
  
  

Kaynak : hurriyet.com.tr
Hit : 999


Hayal Bile Edemeyeceğiniz Bir Şey En Güzel Gerçeğiniz Oldu mu?
Haydi Kızlar BASK’etbola!
Küçük Ama Dev Adam
Çocuk Ressamlarla Renge Yolculuk IV
Süper Bacaksız Tyrone Muggsy Bogues
UEFA ve TFF´yi dava etti!
2012 olimpiyatları 3 boyutlu yayınlanacak
Ülker´den Fenerbahçe´ye süper destek
En zengin kulüp Real Madrid
O Bir Efsane, Karl "Postacı" Malone
1984´den 2014´e Krallar ve Veliahtları
Biraz Müzikte Gerek
Mehmet Okur Türklerin Kalesi New Jersey´de
NBA’de lokavt ‘söz’le bitti zarar 1 milyar dolara ulaştı
Manchester City´de 308 milyon dolarlık zarar
Agresif ve Unutulmaz Bir Yıldız: Charles "Sır" Barkley
Kısa Şortlulardan Bir Başarı Efsanesi: Bask Veteran Avrupa Şampiyonu
Fenerbahçe taraftarından yardım kampanyası
TFF´den Doğu Anadolu´ya yeni futbol projesi
Bask’ın gençlere yatırımı devam ediyor
Beko Basketbol Ligi 46 yaşına giriyor
Maçlar 14 Kasım´a kadar iptal
Bir Basketbol Maestrosu: Necati Güler
Katarlılar Manchester United´a talip
 
MEDASIST INTERNATIONAL
Medasist International World Medasist International Sigorta ve Bes Medasist International Business
www.medasist.com www.sigortaegitim.com Travel Assistance
    Business Life
    Education
  

Medasist International tüm kullanım hakları ile ilgili yasalara, kanunlara ve bunlarla birlikte tüm etik kurallara tamamen uymakta ve saygılıdır.Medasist International’a ait bu ve tüm portallarda kaynak gösterilerek yer alan tüm bilgi, haber, araştırma içerikli yazı ile videolar tamamen güvenilir,olduğuna inanılan, halka açık olduğu ve tüm toplumun paylaştığı bilinen bir haber içeriği olmasıyla birlikte acil haber özelliğini kaybederek telif hakkı kullanım özelliği olmayan yada ilgili içeriğin bu özelliğini kaybetmiş olduğu düşüncesiyle ,kaynağı ve varsa yazarı yada ilgili haberi düzenleyen kişinin belirtildiği bilgilerden oluşmaktadır.Medasist International platformlarında kaynak gösterilerek yayınlanan tüm yazılı ve görsel içerikler ilgili kaynağa aittir,bu içeriklerin başkaları tarafından kopyalanması durumunda tüm sorumluluk kopyalayan kişi yada kuruma ait olacaktır. Tüm içerik ve videolarla ilgili hatalı kullanım, hatalı bilgiden kaynaklanan sorunlarda haber kaynağı yada ilgili haberde geçen kişi yada kurumlardan gelen geçerliliği kanıtlanmış yazılı talepler doğrultusunda tüm içerik ve videolar gerektiği şekilde değiştirilebilir yada yayından tamamen kaldırılabilir.Medasist international tüm etik kullanım haklarına saygı göstermektedir.Medasist International Platformlarında yer alan bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Tüm kaynak belirtilerek alınan haberler,araştırmalar,yazılı ve görsel tüm içeriklerden oluşabilecek bilgilerin hataları,eksikleri ve yatırım amaçlı kullanılmasıyla ilgili Medasist International Platformu, portalı yöneticilerinin hiçbir sorumluluğu ve bağlayıcılığı bulunmamaktadır.

Medasist International abides and complies fully with all ethic rules as well as legislation, laws related with all rights of usage. All information, news, research texts and videos included in this and all portals of Medasist International with referencing the source thereof are comprised of information provided by its source and if any, its author or any person reporting such relevant news with the consideration of that no copyright is to be applied or the relevant content has lost its such nature because it has lost its urgent news nature even though it is a news content that is believed to be fully reliable, and open to public and known as to be shared by the whole community. All written and audio contents published on Medasist International platforms by referring the source thereof belong to such relevant source, and in case such contents are copied by third parties, all responsibility rests on the person or body that makes copying. In cases arising from misuse of all contents and videos and from misinformation, according to written requests proven to be valid from the news source or those people or bodies whose names are mentioned in such news may, all contents and videos be replaced duly or taken off from the broadcasting totally. Medasist International respects to all ethical right of usage. Information included in Medasist International Platforms is not in the scope of investment consultancy.Regarding mistakes, deficiencies and usage for investment purposes on and of all information comprised of any news, researches, written and audio contents quoted with references, Medasist International Platform, portal managers has no responsibility and bind.

Turkey News - Google News in Turkey - Turkey Companies - Invest in Turkey - Acıbadem Hospital - Turkish Business - Turkey Video - Turkish Real Estate - Turkey Actuel - Economy
Medasist International © Copyright 2005