E-mail adresinizi bırakarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Bir de sahnede görelim
  05.08.2011


Sinema oyuncusu Kevin Spacey, ´III. Richard´la İstanbul Tiyatro Festivali´ne katılacak. 


Sam Mendes'in yönetmenliğini üstlendiği, baş rolünde Kevin Spacey'nin yer aldığı ''III. Richard'' oyunu, İstanbul Kültür ve Sanat Vakfının (İKSV) İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında Ekim'de 5 özel gösteriyle İstanbul'da olacak. İKSV'den yapılan yazılı açıklamaya göre, İstanbul Tiyatro Festivali ve İstanbul Şehir Tiyatroları, Vodafone Red sponsorluğunda, Ekim ayında çok özel bir ortak yapıma ev sahipliği yapacak.

''The Bridge Project'' kapsamında gerçekleştirilen, Sam Mendes'in yönetmenliğini ve dünyaca ünlü oyuncu Kevin Spacey'nin baş rolünü üstlendiği ''III. Richard'', 5 özel gösteri için Ekim ayında İstanbul'da olacak. Dünya prömiyerini 29 Haziran'da Londra'da yapan ve büyük ses getiren ''III. Richard'' oyunu, 5 Ekim Çarşamba, 6 Ekim Perşembe, 7 Ekim Cuma, 8 Ekim Cumartesi ve 9 Ekim Pazar akşamları, saat 20.30'da Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde izleyicilerle buluşacak.

''III. Richard'', Atina & Epidaurus Festivali, Centro Niemeyer İspanya, Hong Kong Sanat Festivali, Kay & Mc Lean Productions ve Singapur Repertuvar Tiyatrosu partnerliğinde gerçekleştiriliyor. Üç yıl boyunca uluslararası seyirciyle buluşacak, büyük ölçekli, klasik tiyatro oyunları üretmek amacıyla, Londra'nın köklü tiyatrolarından biri olan Old Vic, Brooklyn Müzik Akademisi (BAM) ve Neal Street'in ortak yapımı olarak hayata geçirilen The Bridge Project'in sponsorluğunu, Bank of America Merrill Lynch üstleniyor.

Oscar ödüllü İngiliz yönetmen Sam Mendes'in yönetmenliğini üstlendiği oyunda, Kevin Spacey'nin yanı sıra Broadway'de birçok oyunda sahne alan, bol ödüllü Amerikalı oyuncu Maureen Anderman, Haydn Gwynne, Chuk Iwuji, Gemma Jones ve Chandler Williams gibi tanınmış İngiliz ve Amerikalı oyuncu rol alıyor.

Sam Mendes ve Kevin Spacey'nin, 1999'da beraber çalıştıkları ''Amerikan Güzeli/American Beauty'' adlı film, aralarında ''En İyi Erkek Oyuncu'' ve ''En İyi Yönetmen'' ödüllerinin de bulunduğu 5 dalda Oscar kazanmıştı. İkili, 12 yıl aradan sonra bu kez Shakespeare'in tarihi oyunlarından biri ve belki de en güçlüsü olan III. Richard projesiyle tiyatro sahnesinde tekrar bir araya geldi.

"AMERİKAN GÜZELİ"NDEN SONRA YENİDEN
''Kevin Spacey ile 'Amerikan Güzeli'nden sonra tekrar çalışmaktan çok mutlu olduğunu'' belirten yönetmen Sam Mendes, baş rol oyuncusundan, ''Özellikle The Bridge Project'in son sezonunda baş rolü oynaması bu heyecanımı iki katına çıkartıyor. III. Richard sevdiğim bir oyun ve Kevin bu rolü oynamak için doğmuş'' diye bahsediyor.

Sam Mendes, The Bridge Project'in daha önceki yıllarda sahnelediği Fırtına/The Tempest, Beğendiğiniz Gibi/As You Like It, Vişne Bahçesi/Cherry Orchard ve The Winter's Tale/Bir Kış Masalı başlıklı projelerinin de yönetmenliğini yaptı. ''III. Richard'' oyununun biletleri, Ağustos ayında Biletix satış sistemi ve İKSV merkezinden satışa çıkacak.
  
  

Kaynak : gazeteport.com
Hit : 1038


Hayal Bile Edemeyeceğiniz Bir Şey En Güzel Gerçeğiniz Oldu mu?
Haydi Kızlar BASK’etbola!
Küçük Ama Dev Adam
Çocuk Ressamlarla Renge Yolculuk IV
Süper Bacaksız Tyrone Muggsy Bogues
UEFA ve TFF´yi dava etti!
2012 olimpiyatları 3 boyutlu yayınlanacak
Ülker´den Fenerbahçe´ye süper destek
En zengin kulüp Real Madrid
O Bir Efsane, Karl "Postacı" Malone
1984´den 2014´e Krallar ve Veliahtları
Biraz Müzikte Gerek
Mehmet Okur Türklerin Kalesi New Jersey´de
NBA’de lokavt ‘söz’le bitti zarar 1 milyar dolara ulaştı
Manchester City´de 308 milyon dolarlık zarar
Agresif ve Unutulmaz Bir Yıldız: Charles "Sır" Barkley
Kısa Şortlulardan Bir Başarı Efsanesi: Bask Veteran Avrupa Şampiyonu
Fenerbahçe taraftarından yardım kampanyası
TFF´den Doğu Anadolu´ya yeni futbol projesi
Bask’ın gençlere yatırımı devam ediyor
Beko Basketbol Ligi 46 yaşına giriyor
Maçlar 14 Kasım´a kadar iptal
Bir Basketbol Maestrosu: Necati Güler
Katarlılar Manchester United´a talip
 
MEDASIST INTERNATIONAL
Medasist International World Medasist International Sigorta ve Bes Medasist International Business
www.medasist.com www.sigortaegitim.com Travel Assistance
    Business Life
    Education
  

Medasist International tüm kullanım hakları ile ilgili yasalara, kanunlara ve bunlarla birlikte tüm etik kurallara tamamen uymakta ve saygılıdır.Medasist International’a ait bu ve tüm portallarda kaynak gösterilerek yer alan tüm bilgi, haber, araştırma içerikli yazı ile videolar tamamen güvenilir,olduğuna inanılan, halka açık olduğu ve tüm toplumun paylaştığı bilinen bir haber içeriği olmasıyla birlikte acil haber özelliğini kaybederek telif hakkı kullanım özelliği olmayan yada ilgili içeriğin bu özelliğini kaybetmiş olduğu düşüncesiyle ,kaynağı ve varsa yazarı yada ilgili haberi düzenleyen kişinin belirtildiği bilgilerden oluşmaktadır.Medasist International platformlarında kaynak gösterilerek yayınlanan tüm yazılı ve görsel içerikler ilgili kaynağa aittir,bu içeriklerin başkaları tarafından kopyalanması durumunda tüm sorumluluk kopyalayan kişi yada kuruma ait olacaktır. Tüm içerik ve videolarla ilgili hatalı kullanım, hatalı bilgiden kaynaklanan sorunlarda haber kaynağı yada ilgili haberde geçen kişi yada kurumlardan gelen geçerliliği kanıtlanmış yazılı talepler doğrultusunda tüm içerik ve videolar gerektiği şekilde değiştirilebilir yada yayından tamamen kaldırılabilir.Medasist international tüm etik kullanım haklarına saygı göstermektedir.Medasist International Platformlarında yer alan bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Tüm kaynak belirtilerek alınan haberler,araştırmalar,yazılı ve görsel tüm içeriklerden oluşabilecek bilgilerin hataları,eksikleri ve yatırım amaçlı kullanılmasıyla ilgili Medasist International Platformu, portalı yöneticilerinin hiçbir sorumluluğu ve bağlayıcılığı bulunmamaktadır.

Medasist International abides and complies fully with all ethic rules as well as legislation, laws related with all rights of usage. All information, news, research texts and videos included in this and all portals of Medasist International with referencing the source thereof are comprised of information provided by its source and if any, its author or any person reporting such relevant news with the consideration of that no copyright is to be applied or the relevant content has lost its such nature because it has lost its urgent news nature even though it is a news content that is believed to be fully reliable, and open to public and known as to be shared by the whole community. All written and audio contents published on Medasist International platforms by referring the source thereof belong to such relevant source, and in case such contents are copied by third parties, all responsibility rests on the person or body that makes copying. In cases arising from misuse of all contents and videos and from misinformation, according to written requests proven to be valid from the news source or those people or bodies whose names are mentioned in such news may, all contents and videos be replaced duly or taken off from the broadcasting totally. Medasist International respects to all ethical right of usage. Information included in Medasist International Platforms is not in the scope of investment consultancy.Regarding mistakes, deficiencies and usage for investment purposes on and of all information comprised of any news, researches, written and audio contents quoted with references, Medasist International Platform, portal managers has no responsibility and bind.

Turkey News - Google News in Turkey - Turkey Companies - Invest in Turkey - Acıbadem Hospital - Turkish Business - Turkey Video - Turkish Real Estate - Turkey Actuel - Economy
Medasist International © Copyright 2005