E-mail adresinizi bırakarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Biraz Müzikte Gerek
  30.12.2011


Bu ay sizler için Yabancı ve Türkçe şarkılardan oluşan Top 10 listesi hazırladım. Top 10 listesini hazırlarken Billboard ve Powerturk’ten yararlandım. 


Yabancı Top 10 Listesi:
Şu sıralar Adele Rolling in the Deep, Someone Like You ve Set Fire to the Rain şarkılarıyla büyük başarılara imza attı. Umarım bu başarıların devamını getirir çünkü dinlemekten büyük zevk alıyoruz…
1.    Adele- Rolling in the Deep
    
Kuşkusuz LMFAO, 2011 yazının en çok dinlenen gruplarından biri olmuştur.  Party Rock Anthem ve Champagne Showers şarkılarının klipleri de şarkısı da mükemmeldi.
2.    LMFAO- Party Rock Anthem

Katy Perry’nin bu yıla o kadar damgasını vuran şarkısı oldu ki, 2011 Katy Perry’nin yılı oldu diyebiliriz. Firework sözleriyle ve tabi klibiyle diğer şarkılarından daha ders verici bir özellik taşıyor.
3.    Katy Perry- Firework

Dediğim gibi 2011 Katy Perry’nin yılıydı. E.T. ise klibiyle, Kanye West ile düet yaptığı için çok konuşuldu ve şarkı tek kelimeyle mükemmeldi.
4.    Katy Perry- E.T.

Pitbull bu seneye yaptığı düetlerle damgasını vurduğu kesindir.  Jennifer Lopez, Marc Anthony, Enrique Iglesias, Shakira, Ne-Yo ve daha birçok ünlüyle düet yaptı haftalarca şarkıları zirvede kaldı. Give me Everthing yazın plajların en sık kullandığı parçalardan olmuştur.
5.    Pitbull Featuring Ne-Yo, Afrojack & Nayer- Give Me Everthing

Bruno Mars, bu yılda geçen sene ki şarkıları gibi mükemmel şarkılara imza attı. Grenade, The Lazy Song, Eminem’le düet yaptığı Lighters ve son günlerde Breaking Dawn filmi için çıkardığı It Will Rain en beğenilen parçaları oldu.
6.    Bruno Mars- Grenade

Nicki Minaj çok az olan kadın rapçilerden bir tanesi ve bana göre en başarılısı aynı zamanda pembe saçlarıyla çok dikkat çeken bir isim.

7.    Nicki Minaj-  Super Bass

Maroon 5, en sevdiğim gruptur. This Love, She Will Be Loved, Christina Aguilera ile yapmış olduğu Moves Like Jagger, Misery ve Rihanna ile yapmış olduğu If I Never’ı herkesin dinlemesini tavsiye ederim. Son yıllarda pek zirvede bulunmasa da Moves Like Jagger’la bu sessizliğini bozdu ve 2011’in en sevilen parçalarından oldu.
8.    Maroon 5- Moves Like Jagger

The Black Eyed Peas, her zaman çok sevilen bir grup olmuştur. Aslında The E.N.D albümüyle grubu son vereceklerini söylediyseler de ‘Müziğimizi, grubumuzu ve hayranlarımızı çok seviyoruz. Şarkılarımıza devam etmek istiyoruz’ diyerek grubu bırakmamışlardır. Just can't get enough Japonya’da ki deprem sırasında yazılmıştır ve Japonya’dakilere yardım amacıyla söylenmiştir.
9.    The Black Eyed Peas-  Just Can't Get Enough

Bence Jennifer Lopez için 2011 Geri Dönüş Yılı oldu. On the Floor, I’m Into You ve Papi ile adından çok söz ettirdi şarkıları aylarca zirvede kaldı.

10.     Jennifer Lopez- On the Floor


Türkçe Top 10 Listesi:

Ozan Doğulu’nun çıkardığı 130 bpm albümü bu yıla damgasını vuranlardan. Sıla, Kenan Doğulu, Ziynet Sali, Yalın ve daha birçok ünlü ile yaptığı düetler listelerde bir numara oldu. Ayrıca Ozan Doğulu’nun tarzını ve müziğini David Guetta’ya benzetmekteyim.
1.    Ozan Doğulu& Yalın- Daha

Murat Boz bu yılda önce ki yıllar gibi listelere bir sürü hit parça bıraktı; Geri Dönüş Olsa, Hayat Öpücüğü, Aşkların Büyük Benden, Kalamam Arkadaş gibi.
2.    Murat Boz - Geri Dönüş Olsa

Emre Aydın kıştan başlayarak listelerde fırtına gibi esenlerden; Hoşçakal, Alıştım Susmaya, Son Defa, Dipteyim Sondayım Depresyondayım, Tam Dört Yıl Olmuş Dün gibi.
3.    Emre Aydın- Tam Dört Yıl Olmuş Dün

Bengü her yıl olduğu gibi yazın yine başarılı parçalar çıkardı. Aşkım, yazın çok çalmıştı onun devamını Saat 03:00 getirdi.
4.    Bengü- Saat 03:00

Gece bu yıl duyulan bir grup olmasına rağmen Ben Öldüm şarkısıyla haftalarca zirvede kaldı. Klibi kadar şarkıda mükemmeldi. Yazın sonlarında çıkardığı Yarım şarkısının sözleri de klibi de Top 5’te olmayı hak ediyor doğrusu…
5.    Gece- Yarım


Hande Yener Sinan Akçıl’la yaptığı düet çok beğenilmişti. Bana Anlat’la da listelerin üst sıralarındaydı. En son olarak son albümünden Havaalanı şarkısının sözleri de çok konuşuldu ve Top 6’ya kadar yükseldi.
6.    Hande Yener- Havaalanı

Anason şarkısını ilk dinlediğim de Zakkum grubunu ilk kez duymuştum açıkçası şarkının ismi de saçma gelmişti ama klibini izledikten şarkıyı birkaç kere daha dinledikten sonra çok sevdiğim şarkılar arasına girdi.
7.    Zakkum- Anason

Model bu yıl tanınmasına rağmen çok sevilen bir grup olduğu kesindir. Buzdan Şato şarkısıyla büyük çıkış yaptı. Değmesin Ellerimiz şarkısıyla zirvelerde aylarca kaldı ve son olarak Pembe Mezarlık klibiyle, şarkısı ve sözleriyle Top 8’i hak edenlerden…
8.    Model- Pembe Mezarlık

Gülben Ergen bu yaza Mustafa Sandal’la yaptığı Şıkır Şıkır düetiyle başladı ve çok beğenildi. Ardından Yarı Çıplak çıktı ve iki şarkısıyla zirvede kaldı. Son zamanlar da çıkan Tesadüf şarkısı da yine listelerde ilerlemeye devam ediyor.
9.    Gülben Ergen- Yarı Çıplak

Emre Altuğ’un söylediği aynı zamanda bestesi olan Tek Aşkım şarkısı klip olarak basit olsa da akılda kalan sözleriyle Top 10’da…
10.     Emre Altuğ- Tek Aşkım

Müzik dolu bir 2012 dileğiyle…
Sena Pınar Civan
Medasist International Sanat Editörü

  
  

Kaynak :
Hit : 2482


Hayal Bile Edemeyeceğiniz Bir Şey En Güzel Gerçeğiniz Oldu mu?
Haydi Kızlar BASK’etbola!
Küçük Ama Dev Adam
Çocuk Ressamlarla Renge Yolculuk IV
Süper Bacaksız Tyrone Muggsy Bogues
UEFA ve TFF´yi dava etti!
2012 olimpiyatları 3 boyutlu yayınlanacak
Ülker´den Fenerbahçe´ye süper destek
En zengin kulüp Real Madrid
O Bir Efsane, Karl "Postacı" Malone
1984´den 2014´e Krallar ve Veliahtları
Biraz Müzikte Gerek
Mehmet Okur Türklerin Kalesi New Jersey´de
NBA’de lokavt ‘söz’le bitti zarar 1 milyar dolara ulaştı
Manchester City´de 308 milyon dolarlık zarar
Agresif ve Unutulmaz Bir Yıldız: Charles "Sır" Barkley
Kısa Şortlulardan Bir Başarı Efsanesi: Bask Veteran Avrupa Şampiyonu
Fenerbahçe taraftarından yardım kampanyası
TFF´den Doğu Anadolu´ya yeni futbol projesi
Bask’ın gençlere yatırımı devam ediyor
Beko Basketbol Ligi 46 yaşına giriyor
Maçlar 14 Kasım´a kadar iptal
Bir Basketbol Maestrosu: Necati Güler
Katarlılar Manchester United´a talip
 
MEDASIST INTERNATIONAL
Medasist International World Medasist International Sigorta ve Bes Medasist International Business
www.medasist.com www.sigortaegitim.com Travel Assistance
    Business Life
    Education
  

Medasist International tüm kullanım hakları ile ilgili yasalara, kanunlara ve bunlarla birlikte tüm etik kurallara tamamen uymakta ve saygılıdır.Medasist International’a ait bu ve tüm portallarda kaynak gösterilerek yer alan tüm bilgi, haber, araştırma içerikli yazı ile videolar tamamen güvenilir,olduğuna inanılan, halka açık olduğu ve tüm toplumun paylaştığı bilinen bir haber içeriği olmasıyla birlikte acil haber özelliğini kaybederek telif hakkı kullanım özelliği olmayan yada ilgili içeriğin bu özelliğini kaybetmiş olduğu düşüncesiyle ,kaynağı ve varsa yazarı yada ilgili haberi düzenleyen kişinin belirtildiği bilgilerden oluşmaktadır.Medasist International platformlarında kaynak gösterilerek yayınlanan tüm yazılı ve görsel içerikler ilgili kaynağa aittir,bu içeriklerin başkaları tarafından kopyalanması durumunda tüm sorumluluk kopyalayan kişi yada kuruma ait olacaktır. Tüm içerik ve videolarla ilgili hatalı kullanım, hatalı bilgiden kaynaklanan sorunlarda haber kaynağı yada ilgili haberde geçen kişi yada kurumlardan gelen geçerliliği kanıtlanmış yazılı talepler doğrultusunda tüm içerik ve videolar gerektiği şekilde değiştirilebilir yada yayından tamamen kaldırılabilir.Medasist international tüm etik kullanım haklarına saygı göstermektedir.Medasist International Platformlarında yer alan bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Tüm kaynak belirtilerek alınan haberler,araştırmalar,yazılı ve görsel tüm içeriklerden oluşabilecek bilgilerin hataları,eksikleri ve yatırım amaçlı kullanılmasıyla ilgili Medasist International Platformu, portalı yöneticilerinin hiçbir sorumluluğu ve bağlayıcılığı bulunmamaktadır.

Medasist International abides and complies fully with all ethic rules as well as legislation, laws related with all rights of usage. All information, news, research texts and videos included in this and all portals of Medasist International with referencing the source thereof are comprised of information provided by its source and if any, its author or any person reporting such relevant news with the consideration of that no copyright is to be applied or the relevant content has lost its such nature because it has lost its urgent news nature even though it is a news content that is believed to be fully reliable, and open to public and known as to be shared by the whole community. All written and audio contents published on Medasist International platforms by referring the source thereof belong to such relevant source, and in case such contents are copied by third parties, all responsibility rests on the person or body that makes copying. In cases arising from misuse of all contents and videos and from misinformation, according to written requests proven to be valid from the news source or those people or bodies whose names are mentioned in such news may, all contents and videos be replaced duly or taken off from the broadcasting totally. Medasist International respects to all ethical right of usage. Information included in Medasist International Platforms is not in the scope of investment consultancy.Regarding mistakes, deficiencies and usage for investment purposes on and of all information comprised of any news, researches, written and audio contents quoted with references, Medasist International Platform, portal managers has no responsibility and bind.

Turkey News - Google News in Turkey - Turkey Companies - Invest in Turkey - Acıbadem Hospital - Turkish Business - Turkey Video - Turkish Real Estate - Turkey Actuel - Economy
Medasist International © Copyright 2005