E-mail adresinizi bırakarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Clash of Clans Saldırı Taktikleri
  08.07.2012


Clash Of Clans diğer strateji oyunları gibi asker fazlalığıyla veya asker gücüyle savaş kazanılan bir oyun değil,aksine düzgün bir taktikle az askerle bile savaş kazanabilirsiniz. 


Barch Ucuz Maliyetli Ganimet Taktiği
Barbar ve Okçu taktiğidir.Barch ingilizce Barbar ve Okçu kısaltmasıdır.Barch Taktiği asker eğitimi kısa süren bir ganimet taktiğidir.Maliyeti az olmasına rağmen maliyetinin çok katı kadar ganimet kazandırabilir.Bu taktik köyün dışındaki madenlere saldırmaya yöneliktir.Ganimet kasan çoğu kişi bu taktiği kullanır.Asker Sayıları:
(Ordu Kampı Kapasitesi 200 olarak hesaplanmıştır.)
Okçu : 110 
Barbar : 90 
Eğer Büyü Fabrikanız 3.seviye ise yalnızca 3 tane yıldırım yetecektir.(Madenlere yakın saldırı birimi varsa yok etmek için.)3.seviyeden büyük fabrikalarda bir adet şifa büyüsü eklenebilir.ArchGob Ganimet Taktiği
Bu taktik Barch taktiğine benzer ancak çok dikkat edilmesi gereken nokta ilk önce madenlere hızlarından dolayı goblinlerin salınmasıdır.(Goblinler köyün etrafını saracak şekilde yollanmalıdır.)Ardından arkalarından okçuları yollayıp destek yapın.

Asker Sayısı(Ordu kampı 200 kapasiteli.)
Okçu: 130 
Goblin : 70 
Büyüler : 3 Yıldırım 

HealGia Depo Kasma Taktiği

Bu taktik dışarıda bulunan madenlere saldırmak için uygun değildir.Tam tersine duvarları yıkarak köyün içine girerek depolarda bulunan madenleri almaktır.Bu taktikteki önemli noktalar:
-Klan kalesinin çekilmesi.
-Şifacının hemen ölmemesi için devlerin hava savunmasına yakın yerlere salınması.
-Duvar yıkıcıların saldıracağı duvar askerlerin salınan yerine çok uzaksa önce birkaç adet dev yollayın.Onların arkasından da duvar yıkıcıları gönderin.Böylece devler savunmayı oyalarken duvar yıkıcılar rahatça içeri girecek delikler açacaktır.
Asker Sayısı : 
Dev : 16 - 18 
Şifacı : 2 
Okçu : 45 
Goblin : 10 
Duvar Yıkıcı: 8 

Büyüler : 
Şifa: 3 Adet 
Öfke : 1 Adet (Büyü fabrikanız 4 İse) 


Klan savaşı veya intikam saldırıları için taktikler:

GoWiPe Taktiği (Golem-Sihirbaz-Pekka)

Klan savaşı taktiğidir.Maliyeti çok fazla olduğu için klan savaşı dışında normal savaşlarda kullanılması saçma olabilir.
Önce yapılması gereken klan kalesini çekmek için binicileri salmaktır.Daha sonra savunmaları oyalamak için golemler salınır.Köyün en kolay gözüken yerine Pekkalar ardarda salınır.Eğer köyün her yeri dolu veya zorlu gözüküyorsa köyün üstüne 1 tane altına ise 2 tane Pekka salabilirsiniz.Etraf sakinleşince sihirbazları köyün etrafına yayılacak şekilde yollayın.Sihirbazları yolladıktan hemen sonra okçuları da aynı şekilde gönderin.


Asker Sayısı:

Golem : 2 
Pekka : 3 
Sihirbaz : 18 
Binici : 2-3 
Geri kalanı okçuyla doldurun.

Büyüler : 
(Büyü fabrikası 3 ise)3 adet şifa büyüsü(Saldırdığınız köyde cehennem kulesi varsa şifa işe yaramayacağından kullanmanız önerilmez.)
Büyü fabrikası 4 ise 3 Şifa+1 Öfke

Büyü Fabrikanız 5 ise 2 Dondurma+2 Öfke+1 Şifa kullanabilirsiniz. 


BaLawa Taktiği

Bu taktik klan savaşı ve intikam saldırıları içindir.Lav tazıları yalnızca hava savunmalarına saldırır ve tank birimi olduğu için kolay kolay ölmez.Ölünce de daha küçük lav tazılarına bölünür.
Klan kalesi çekildikten sonra Hava Savunmalarını oyalamaları için Lav Tazıları ayrı savunmalara gönderilir.Hava savunmaları parçalandıktan sonra balonlar arkalarından gönderilir.En sonda dalkavuklar salınır.

Asker Sayısı: 

Lav Tazısı:2 
Balon:25 
Dalkavuk:35-45 

Büyüler: 
Şifa : 3 
Öfke : 2


Mert Berke CİVAN
MEDASİST INTERNATİONAL TEKNOLOJİ EDİTÖRÜ
DİJİTAL OYUN VE TEKNOLOJİ  UZMANI
BİLGİSAYAR KAFA HAZİRAN 2015

  
  

Kaynak :
Hit : 27178


Clash of Clans Saldırı Taktikleri
Clash of Clans Yazı Dizisi 1 Savunma Birimleri
Minecraft İnceleme Yazı Dizisi 5
Minecraft İnceleme Yazı Dizisi 4
Minecraft İnceleme Yazı Dizisi 3
Minecraft İnceleme Yazı Dizisi 2
Minecraft İnceleme Yazı Dizisi 1
 
MEDASIST INTERNATIONAL
Medasist International World Medasist International Sigorta ve Bes Medasist International Business
www.medasist.com www.sigortaegitim.com Travel Assistance
    Business Life
    Education
  

Medasist International tüm kullanım hakları ile ilgili yasalara, kanunlara ve bunlarla birlikte tüm etik kurallara tamamen uymakta ve saygılıdır.Medasist International’a ait bu ve tüm portallarda kaynak gösterilerek yer alan tüm bilgi, haber, araştırma içerikli yazı ile videolar tamamen güvenilir,olduğuna inanılan, halka açık olduğu ve tüm toplumun paylaştığı bilinen bir haber içeriği olmasıyla birlikte acil haber özelliğini kaybederek telif hakkı kullanım özelliği olmayan yada ilgili içeriğin bu özelliğini kaybetmiş olduğu düşüncesiyle ,kaynağı ve varsa yazarı yada ilgili haberi düzenleyen kişinin belirtildiği bilgilerden oluşmaktadır.Medasist International platformlarında kaynak gösterilerek yayınlanan tüm yazılı ve görsel içerikler ilgili kaynağa aittir,bu içeriklerin başkaları tarafından kopyalanması durumunda tüm sorumluluk kopyalayan kişi yada kuruma ait olacaktır. Tüm içerik ve videolarla ilgili hatalı kullanım, hatalı bilgiden kaynaklanan sorunlarda haber kaynağı yada ilgili haberde geçen kişi yada kurumlardan gelen geçerliliği kanıtlanmış yazılı talepler doğrultusunda tüm içerik ve videolar gerektiği şekilde değiştirilebilir yada yayından tamamen kaldırılabilir.Medasist international tüm etik kullanım haklarına saygı göstermektedir.Medasist International Platformlarında yer alan bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Tüm kaynak belirtilerek alınan haberler,araştırmalar,yazılı ve görsel tüm içeriklerden oluşabilecek bilgilerin hataları,eksikleri ve yatırım amaçlı kullanılmasıyla ilgili Medasist International Platformu, portalı yöneticilerinin hiçbir sorumluluğu ve bağlayıcılığı bulunmamaktadır.

Medasist International abides and complies fully with all ethic rules as well as legislation, laws related with all rights of usage. All information, news, research texts and videos included in this and all portals of Medasist International with referencing the source thereof are comprised of information provided by its source and if any, its author or any person reporting such relevant news with the consideration of that no copyright is to be applied or the relevant content has lost its such nature because it has lost its urgent news nature even though it is a news content that is believed to be fully reliable, and open to public and known as to be shared by the whole community. All written and audio contents published on Medasist International platforms by referring the source thereof belong to such relevant source, and in case such contents are copied by third parties, all responsibility rests on the person or body that makes copying. In cases arising from misuse of all contents and videos and from misinformation, according to written requests proven to be valid from the news source or those people or bodies whose names are mentioned in such news may, all contents and videos be replaced duly or taken off from the broadcasting totally. Medasist International respects to all ethical right of usage. Information included in Medasist International Platforms is not in the scope of investment consultancy.Regarding mistakes, deficiencies and usage for investment purposes on and of all information comprised of any news, researches, written and audio contents quoted with references, Medasist International Platform, portal managers has no responsibility and bind.

Turkey News - Google News in Turkey - Turkey Companies - Invest in Turkey - Acıbadem Hospital - Turkish Business - Turkey Video - Turkish Real Estate - Turkey Actuel - Economy
Medasist International © Copyright 2005