E-mail adresinizi bırakarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Futbol, Festival ve Sanat Diyarı Münih
  24.04.2020


Münih; Almanya’nın 3. büyük şehri ve 1 buçuk milyon nüfusa sahiptir. “Dünya’nın Bira Merkezi” ya da “Bavyera Eyaleti’nin Beyni” diyebiliriz. Birçok açıdan Avrupa’nın en heyecan verici metropollerinden biri ve Almanlar’ın favori şehirlerinin başında geliyor. Ludwigsburg Sarayı/Münih

Münih Seni Seviyor
Almanca’da ‘’Keşişlerin Yeri’’ anlamına gelen Münih (Munchen)’in; son yıllardaki turistik sloganı ise ’’Münih Seni Seviyor’’!

1153 yılında Bavyera Alpleri’nin kuzeyinde, İsar Nehri çevresine kurulan Münih’in en güzel saraylarını ve şehrin güzel çehresini; 1800’lerin ortalarında Kuğu Kralı lakaplı Bavyera Kralı 2. Ludwig inşa ettirmiş.

Bu yüzden Barcelona’yı neredeyse imar eden ünlü Mimar ve sanatçı Gaudi ne ise; Kral 2. Ludwig’te Münih için kesinlikle aynı kişi.

Almanya’nın Bavyera Eyaleti’nin müzeleri, birası, aralıksız 3 hafta süren Oktober Fest’i ve Avrupa Şampiyonu Bayern München takımı ile ünlü Münih, hemen hemen tüm turistik yerlerinin şehir merkezi Marianplatz bölgesine toplanmasıyla gezmesi hem kolay hem de keyifli bir şehir.

Bayern Münih’in renkleri “kırmızı-beyaz” olsa da Münih şehrinin sembol renkleri “siyah ve altın sarısı”.

Belirtmeden geçmeyelim, yapılan araştırmalara göre Münihliler günlük gıda ihtiyaçlarının %30’unu biradan karşılıyorlar.
İstanbul’dan Münih Flughafen Havaalanı’na yaklaşık 2,5 saatte ulaşılabiliyor ve Türkiye ile saat farkı -1.
 
Tarihle içice Bir Dünya metropülü Münih

Münih Seyahatimiz Başlıyor
Seyahatimizde Münih’ten İstanbul’a uçakla dönecek olsak da, Prag’tan eskilerin dilenci vapuru diye tabir ettikleri yaklaşık 10 istasyonda bekleyen bir trenle, gezgin aile olarak Münih’e 6 saatte ulaştık.

Temmuz 2015’teki Münih seyahatimizde hayatımda o mevsimde hiç üşümediğim kadar çok üşüdüm. Aman siz siz olun Yaz ayları da olsa Almanya’ya giderken yanınıza kazak ve mont almayı ihmal etmeyin.
Münih Uluslararası Tren Terminali çok büyük ve düzenli bir merkez olsa da Avrupa’daki birçok tren istasyonu gibi çıkışta çok sayıda dilenci ile tinerci olsa da, hemen istasyon çıkışında turist bilgi ofisinden şehir ve metro ile ilgili bilgileri alıp istasyon bölgesini eğer hızlı terk edebilirseniz daha iyi olur.
Münih’te ulaşım çok başarılı İstasyondan çıkınca, hemen karşınıza tramvaylar, metro istasyonları, otobüsler ile karşınıza bir çok ulaşım seçeneği çıkıyor. Tabii bir de Flughafen Havaalanı dönerken gördüğüm geniş ve çok şeritli  otobanlar bu Dünya metropolüne çok yakışıyordu.

Münih Turist Merkezi Marianplatz ve Ludwigsburg
Münih’te tüm tarihi yapılar ve binalar şehrin merkezi olan Marianplatz’da toplanmış, bu arada Marianplatz Katedrali’nin kubbesinde 1867-1908 yılları arasında George Joseph Hauberissere tarafından yapılan ve yüksekliği 85 metreyi bulan Glockkenspiel Saati’nde  1908’den beri her gün öğlen saat  12’de yapılan, Münih için çok önemli ve otantik olan gösteri caddeden geçen turistlerin büyük ilgisini çekiyor.
 
Marienplatz Meydanının girişinde bizler

Marienplatz Meydanı’ın sembolü olan  ''Glockkenspiel Saati'' ise Avrupa şehirlerinden birçoğunda görebileceğiniz saatlerin kesinlikle en renkli olanı.
Münih otel fiyatları açısından Avrupa’nın en pahalı şehirlerinden birisi, 2 kişilik üç ya da dört yıldızlı çok lüks olmayan bir oda fiyatı oda/kahvaltı-gecelik kişi başı 150-200 Euro civarında ancak şehir merkez bölgesindeki Ludwigsburg’ta da çok sayıda Türk oteli yer alıyor.
Bu Türk otellerinde kalite üst düzeyde olmasa da fiyatlar biraz daha uygun, ayrıca  yine bu bölgedeki Türk marketleri ve restoranlarının fiyatları şehrin geneline göre daha uygun.
Bunlarla birlikte siz yine siz olun otel odası kiralarken buradaki Türkler’den çok fazla bir yakınlık beklemeyin, belki biraz sohbet ama fiyatlarda ekstra bir indirim daha, asla yapmıyorlar!


Deutsche Museum, Bavyara Ulusal Müzesi, Pinakothek Müzesi, Nymphenburg Sarayı
 
Almanya’daki hemen hemen her şehir gibi  Nehir kenarına kurulan Münih, bugün Avrupa’nın kültür merkezlerinden biri; 2.Dünya Savaşı’nın acı gerçeklerini gözler önüne seren Deutsche Museum, Ortaçağ’dan günümüze Bavyera sanatını anlatan Bavyera Ulusal Müzesi, 18.yy’den itibaren birçok ünlü ressam ve heykeltıraşın dünyaca ünlü eserlerinin yer aldığı Yeni Pinakothek Müzesi ve ünlü  Nymphenburg Sarayı Münih’te sanat severlerin kaçırmaması gereken yerler.

Münih'in tarihi sokaklarında Pınar ve Berke


Münih’te Doğru Alışveriş için
Hediyelik eşya arayanlar için en çok çeşit Marianplatz’da olsa da en uygun fiyatları merkeze birkaç yüz metre mesafedeki Münih Uluslararası Tren İstasyonu ya da Hofbrauhous Alışveriş Merkezinde bulabilirsiniz.
Alışveriş için Kaufhof gibi ünlü Alman mağaza zincirlerinin hepsini bulabileceğiniz Marianplatz’da Münih şehrinin geneldeki zenginliğinin etkisiyle Türkiye’ye göre uygun fiyatlar bularak giyim-kuşam, parfüm ya da spor malzemeleri almanız pek mümkün değil.
Bununla birlikte Almanya’nın hemen hemen her şehrinde olduğu gibi Münih’te de bulunan dev spor mağazaları fiyatları ile olmasa da inanılmaz çeşitleri ile spor alışverişi için güzel bir alternatif sağlıyorlar.


Berke'nin Marienplatz Adidas Mağazasında 1970'den beri Dünya Kupalarında oynanan toplarla keyifli bir anı

Münih’ten Tavsiyeler
80’in üzerinde sanat galerisinin yer aldığı Münih’te yemek için Tantris Gurme Restoranı, kalacak yer için opera, tiyatro ve restoranların yürüme mesafesindeki Hotel Cortina, eğlence için Marianplatz’daki harika manzaralı popüler mekan Cafe Glockenspiel ve alışveriş için Olympia Shopping Center tavsiyem.
II. Dünya Savaşı’nda Müttefik kuvvetlerce  yoğun bombardımanla tahrip edilse ve bu dönemde  71 hava saldırısına uğrasa da Münih’teki şehrin silueti ve  binalar bile turistleri 17-18.yüzyıl dönemine götürmeye yetiyor.
 
Nymphenburg Sarayı

Genelde “slow country” ya da diğer bir değişle sakin bir ülke olan Almanya’nın tarihi ve kültürel şehri Münih’in caddeleri ve sokaklarıyla Almanya’nın tüm görsel zenginliklerini içinde barındırıyor, sokaklarda hala nostaljik akordeon çalan müzisyenleri hatta sokak dansçılarını görmek gerçekten çok keyifli.
 
Münih'in eski Belediye Sarayı ve biz

Münih’i ziyaret için favori ve en eğlenceli dolayısıyla pahalı zaman her yıl Eylül ayının son haftası ile Ekim'in ilk haftası düzenlenen  "Ekim Festivali" (Oktoberfest) olsa da, Münih yılın tüm zamanları gezerken ziyaretçisini pişman etmeyecek bir şehir.
Münih’in en ünlü ürünü ise tabi ki dünyaca ünlü biraları ve bira festivali (Oktober Fest).Meraklılar için Oktober Fest Müzesi, hem biranın kalitesi hem de festivalin  eğlenceli tarihini öğrenmek için keyifli bir ziyaret olabilir.
Münih’i genel anlamda gezmek için 2-3 gün yeterli olsa da sanat meraklıları için en az 7 gün saraylar ve sanat galerilerini gezerek çok keyifli bir seyahat geçirmek muhtemel.
Yeni yazılarla görüşmek üzere,

  
  

Kaynak :
Hit : 1623


Avrupa nın Renkler Mozaiği Şehri: Berlin
Doğu ve Batı nın Paylaşamadığı Ukrayna nın Kalbi: Kiev
Masal Kıvamındaki Aşıklar Şehri Prag
Futbol, Festival ve Sanat Diyarı Münih
Saraylar Şehri Görkemli Viyana Gezisi
Afrika nın En Gelişmiş Şehri Johannesburg
Moskova; Napolyon un Aşkı, Rusya nın Kalbi
Yeryüzündeki Cennet: Miami
Özel sağlık sigortacılığında 2012 yönelimleri
Türkiye’deki tüm Sigorta Şirketleri ne zaman kar edebilecek?
Sağlık Sigortaları Tıbbi Enflasyona Karşı
Dünya´da Sigortacılık 2011
Türkiye Sigorta Sektörünün 2012´ ye Doğru Yönelimleri
Türkiye ve Dünya Sigorta Sektörü Bileşenleri 2011
Bireysel Emeklilik Sistemi 2011
Sağlık Sigorta Sektöründe 2000 den 2011 e Yolculuk
Sağlık Sigortacılığında Reklam
Sağlık Sigortacılığında Sigortalı Adayının Şirket Seçimi ve Sağlık Sigortalısının İlk Yılı
Sağlık Sigortacılığında Yeni Sigortacılar
Sağlık Sigortacılığı, Sgk ve Genel Sağlık Sigortası Bileşenleri
Sağlık Sigortacılığında Satış; Cesaret Yoksa İtibarda Yoktur
Sağlık Sigortacılığında Acentenin Şirket Seçimi
Sağlık Sigortacılığında Acente ve Sigortalısı
Sağlık Sigortacılığında Acente ve Şirket İlişkileri
 
MEDASIST INTERNATIONAL
Medasist International World Medasist International Sigorta ve Bes Medasist International Business
www.medasist.com www.sigortaegitim.com Travel Assistance
    Business Life
    Education
  

Medasist International tüm kullanım hakları ile ilgili yasalara, kanunlara ve bunlarla birlikte tüm etik kurallara tamamen uymakta ve saygılıdır.Medasist International’a ait bu ve tüm portallarda kaynak gösterilerek yer alan tüm bilgi, haber, araştırma içerikli yazı ile videolar tamamen güvenilir,olduğuna inanılan, halka açık olduğu ve tüm toplumun paylaştığı bilinen bir haber içeriği olmasıyla birlikte acil haber özelliğini kaybederek telif hakkı kullanım özelliği olmayan yada ilgili içeriğin bu özelliğini kaybetmiş olduğu düşüncesiyle ,kaynağı ve varsa yazarı yada ilgili haberi düzenleyen kişinin belirtildiği bilgilerden oluşmaktadır.Medasist International platformlarında kaynak gösterilerek yayınlanan tüm yazılı ve görsel içerikler ilgili kaynağa aittir,bu içeriklerin başkaları tarafından kopyalanması durumunda tüm sorumluluk kopyalayan kişi yada kuruma ait olacaktır. Tüm içerik ve videolarla ilgili hatalı kullanım, hatalı bilgiden kaynaklanan sorunlarda haber kaynağı yada ilgili haberde geçen kişi yada kurumlardan gelen geçerliliği kanıtlanmış yazılı talepler doğrultusunda tüm içerik ve videolar gerektiği şekilde değiştirilebilir yada yayından tamamen kaldırılabilir.Medasist international tüm etik kullanım haklarına saygı göstermektedir.Medasist International Platformlarında yer alan bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Tüm kaynak belirtilerek alınan haberler,araştırmalar,yazılı ve görsel tüm içeriklerden oluşabilecek bilgilerin hataları,eksikleri ve yatırım amaçlı kullanılmasıyla ilgili Medasist International Platformu, portalı yöneticilerinin hiçbir sorumluluğu ve bağlayıcılığı bulunmamaktadır.

Medasist International abides and complies fully with all ethic rules as well as legislation, laws related with all rights of usage. All information, news, research texts and videos included in this and all portals of Medasist International with referencing the source thereof are comprised of information provided by its source and if any, its author or any person reporting such relevant news with the consideration of that no copyright is to be applied or the relevant content has lost its such nature because it has lost its urgent news nature even though it is a news content that is believed to be fully reliable, and open to public and known as to be shared by the whole community. All written and audio contents published on Medasist International platforms by referring the source thereof belong to such relevant source, and in case such contents are copied by third parties, all responsibility rests on the person or body that makes copying. In cases arising from misuse of all contents and videos and from misinformation, according to written requests proven to be valid from the news source or those people or bodies whose names are mentioned in such news may, all contents and videos be replaced duly or taken off from the broadcasting totally. Medasist International respects to all ethical right of usage. Information included in Medasist International Platforms is not in the scope of investment consultancy.Regarding mistakes, deficiencies and usage for investment purposes on and of all information comprised of any news, researches, written and audio contents quoted with references, Medasist International Platform, portal managers has no responsibility and bind.

Turkey News - Google News in Turkey - Turkey Companies - Invest in Turkey - Acıbadem Hospital - Turkish Business - Turkey Video - Turkish Real Estate - Turkey Actuel - Economy
Medasist International © Copyright 2005