E-mail adresinizi bırakarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Hayal Bile Edemeyeceğiniz Bir Şey En Güzel Gerçeğiniz Oldu mu?
  21.05.2016


Genellikle yoğun bir profesyonel iş yaşantısı geçiren kişiler ayrılma kararı aldıklarında “Biraz Dinlenmek İstiyorum” derler. 


Genellikle yoğun bir profesyonel iş yaşantısı geçiren kişiler ayrılma kararı aldıklarında  “Biraz Dinlenmek İstiyorum” derler. 20 seneden fazla çok yoğun bir iş hayatı olan Neda Seçkin Göksu Eylül 2013 tarihinde profesyonel yaşantısını sonlandırdığında hiç “Dinlenmek İstiyorum” dememiş. Çünkü “Profesyonel iş yaşantısı sırasında sadece çok çalışarak elde edilen başarıların insanın kişisel tatmini için yeterli olduğunu düşünürdüm. Halbu ki bugün geri dönüp baktığımda iş yaşantısında gerçek başarı hem görevinin gereklerini ölçülebilir başarı kriterleri ile yerine getirirken hem de birey olarak gelecekteki yaşantına katkı sağlayacak kişisel yatırımı eş zamanlı olarak yapabilmekmiş.” diyen Göksu profesyonel iş yaşantısı boyunca hep ertelediği kişisel gelecek planları için doğru zamanın olduğuna inanıyordu. 

Bu felsefeyle iş yaşantısını bitiren Neda Seçkin Göksu öncelikle hayatında çok temel ihtiyaçları ve hayallerini hayata geçirmekle başlamış emekliliğinin ilk günlerine. Haftada 3 gün spor her yaşta her hayat biçiminde olmalıdır demiş. Bir daha dünyaya gelsem ya balerin ya da dansçı olurum dediği için hemen dans derslerin başlamış. Tabi 20 senelik yoğun akıl kullanımı bir anda sekteye uğramasın diye de hayat boyu öğrenmeye devam edilmesi ve insanın kendini sürekli geliştirmesi gereken bir akıl sporu olan briçe başlamış.

Bu çok temel etkinlikleri hızlıca hayatına katarken bir taraftanda keyifle ve tutkuyla bundan sonraki hayatında üretmeye devam edeceği bir uğraş arayışına girişmiş. Bu arayış sırasında başladığı Seramik dersleri bundan sonraki hayatının dönüm noktası olmuş. Çünkü çamura dokunmak ve çamurdan bir şey var etmek bugüne kadar tanımadığı bir dinginlik, yaratıcılık ve tutkuyu keşfetmesini sağlamış. “Çamurla çalışmak süprizle dolu bir serüven” diyen Göksu bu serüvenin peşinden gitmeye karar vermiş. 

Seramik tekniklerini öğrendiği bir süreçten sonra bu alanda kendine özgü ve farklı bir şeyler yaratma ihtiyacı hissetmiş. Yaratıcılığın sınırlarını zorlamasına izin veren hocası sayesinde de tablolaştırılmış duvar panoları üzerinde çalışmaya başlamış. Kendi alanında ki çalışmaları için hayatın içinden kareler, duygular ve objelerin kendisine ilham verdiğini fark etmiş. Her etkilendiği olayın ve objenin ardından kendisini yeni bir eser yaratırken bulmuş. Genellikle de eserlerinde geometrik anlatımlara ağırlık verirken, metalik renklerin ışıltısı eserlerini renklendirmiş. Ayrıca çamurla başka malzemeleri buluşturmayı da çok sevmiş. Ağaç, metal, cam gibi her türlü farklı malzemeyi seramikle biraraya getirmeye başlamış.
Tabi ki 20 senelik yoğun iş yaşantısının alışkanlıklarından da bir anda kurultulamıyor insan. “Ne yaparsan yap insan kendine hedef koymalı ve koyduğu hedefleri de yerine getirmeli ki kendine olan inancından vaz geçmesin” diyen Göksu 2015 yazında kendine Mayıs 2016’ da bir sergi yapma hedefi koymuş. Ama süprizlerle dolu çamur çalışmaları sırasında karşılaştığı kötü süprizler bu hedef için çok erken verilmiş bir karar olacağını hatırlatmış kendinise. Bunun üzerine daha yoğun ve istediği zaman çalışabilme imkanına kavuşmak için Ocak 2016’ da kendi Seramik Atölyesini kurmuş. Böylelikle çalışmaları hızlanmış ve daha çeşitlenmiş. 
Çok erken olmasına ve tüm zorluklara rağmen kendine verdiği sözü tutmuş ve “İlk İzler” sergisini önümüzdeki günlerde açıyor. 24 Mayıs’ da açılışı yapılacak ilk kişisel sergisi için “Bundan 5 sene önce sorsalar asla planlarım arasında yer almayacak bir işe başlayıp onu bu sergi ile başkalarının hayatlarına katacak olmak beni bugüne kadar deneyimlemediğim bir heyecanla tanıştırdı” diyen Göksu,  yeni hayatının bu ilk çalışması için “Beni bu kadar mutlu eden bir çalışmanın olumlu tepkilerini alabilirsem doğru yolda olduğuma olan inancım artacak” yorumunu ekliyor. 

Sergi için seçtiği yer de çok ilginç. Esentepe Point Otel girişindeki Piola Pizza İtalya’ dan Amerika’ ya Kanada’ ya kadar lezzetle sanatı buluşturan ünlü bir İtalyan mutfağı zinciri. “Art Inside Piola” konseptleriyle restauranlarında yıl boyunca farklı sanatçıların sergilerine yer veriliyor. “ Benim ilk sergim Piola İstanbul için de bir ilk olacak. Çünkü bugüne kadar hep resim sergilerine ev sahipliği eden Piola ilk defa bir seramik sergisini ağırlayacak” diyen Göksu herkesi sergisini ziyaret etmeye bekliyor. 

  
  

Kaynak :
Hit : 2690


Hayal Bile Edemeyeceğiniz Bir Şey En Güzel Gerçeğiniz Oldu mu?
Haydi Kızlar BASK’etbola!
Küçük Ama Dev Adam
Çocuk Ressamlarla Renge Yolculuk IV
Süper Bacaksız Tyrone Muggsy Bogues
UEFA ve TFF´yi dava etti!
2012 olimpiyatları 3 boyutlu yayınlanacak
Ülker´den Fenerbahçe´ye süper destek
En zengin kulüp Real Madrid
O Bir Efsane, Karl "Postacı" Malone
1984´den 2014´e Krallar ve Veliahtları
Biraz Müzikte Gerek
Mehmet Okur Türklerin Kalesi New Jersey´de
NBA’de lokavt ‘söz’le bitti zarar 1 milyar dolara ulaştı
Manchester City´de 308 milyon dolarlık zarar
Agresif ve Unutulmaz Bir Yıldız: Charles "Sır" Barkley
Kısa Şortlulardan Bir Başarı Efsanesi: Bask Veteran Avrupa Şampiyonu
Fenerbahçe taraftarından yardım kampanyası
TFF´den Doğu Anadolu´ya yeni futbol projesi
Bask’ın gençlere yatırımı devam ediyor
Beko Basketbol Ligi 46 yaşına giriyor
Maçlar 14 Kasım´a kadar iptal
Bir Basketbol Maestrosu: Necati Güler
Katarlılar Manchester United´a talip
 
MEDASIST INTERNATIONAL
Medasist International World Medasist International Sigorta ve Bes Medasist International Business
www.medasist.com www.sigortaegitim.com Travel Assistance
    Business Life
    Education
  

Medasist International tüm kullanım hakları ile ilgili yasalara, kanunlara ve bunlarla birlikte tüm etik kurallara tamamen uymakta ve saygılıdır.Medasist International’a ait bu ve tüm portallarda kaynak gösterilerek yer alan tüm bilgi, haber, araştırma içerikli yazı ile videolar tamamen güvenilir,olduğuna inanılan, halka açık olduğu ve tüm toplumun paylaştığı bilinen bir haber içeriği olmasıyla birlikte acil haber özelliğini kaybederek telif hakkı kullanım özelliği olmayan yada ilgili içeriğin bu özelliğini kaybetmiş olduğu düşüncesiyle ,kaynağı ve varsa yazarı yada ilgili haberi düzenleyen kişinin belirtildiği bilgilerden oluşmaktadır.Medasist International platformlarında kaynak gösterilerek yayınlanan tüm yazılı ve görsel içerikler ilgili kaynağa aittir,bu içeriklerin başkaları tarafından kopyalanması durumunda tüm sorumluluk kopyalayan kişi yada kuruma ait olacaktır. Tüm içerik ve videolarla ilgili hatalı kullanım, hatalı bilgiden kaynaklanan sorunlarda haber kaynağı yada ilgili haberde geçen kişi yada kurumlardan gelen geçerliliği kanıtlanmış yazılı talepler doğrultusunda tüm içerik ve videolar gerektiği şekilde değiştirilebilir yada yayından tamamen kaldırılabilir.Medasist international tüm etik kullanım haklarına saygı göstermektedir.Medasist International Platformlarında yer alan bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Tüm kaynak belirtilerek alınan haberler,araştırmalar,yazılı ve görsel tüm içeriklerden oluşabilecek bilgilerin hataları,eksikleri ve yatırım amaçlı kullanılmasıyla ilgili Medasist International Platformu, portalı yöneticilerinin hiçbir sorumluluğu ve bağlayıcılığı bulunmamaktadır.

Medasist International abides and complies fully with all ethic rules as well as legislation, laws related with all rights of usage. All information, news, research texts and videos included in this and all portals of Medasist International with referencing the source thereof are comprised of information provided by its source and if any, its author or any person reporting such relevant news with the consideration of that no copyright is to be applied or the relevant content has lost its such nature because it has lost its urgent news nature even though it is a news content that is believed to be fully reliable, and open to public and known as to be shared by the whole community. All written and audio contents published on Medasist International platforms by referring the source thereof belong to such relevant source, and in case such contents are copied by third parties, all responsibility rests on the person or body that makes copying. In cases arising from misuse of all contents and videos and from misinformation, according to written requests proven to be valid from the news source or those people or bodies whose names are mentioned in such news may, all contents and videos be replaced duly or taken off from the broadcasting totally. Medasist International respects to all ethical right of usage. Information included in Medasist International Platforms is not in the scope of investment consultancy.Regarding mistakes, deficiencies and usage for investment purposes on and of all information comprised of any news, researches, written and audio contents quoted with references, Medasist International Platform, portal managers has no responsibility and bind.

Turkey News - Google News in Turkey - Turkey Companies - Invest in Turkey - Acıbadem Hospital - Turkish Business - Turkey Video - Turkish Real Estate - Turkey Actuel - Economy
Medasist International © Copyright 2005
Hayal Bile Edemeyeceğiniz Bir Şey En Güzel Gerçeğiniz Oldu mu?
   
 
 
  

E-mail adresinizi bırakarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Hayal Bile Edemeyeceğiniz Bir Şey En Güzel Gerçeğiniz Oldu mu?
  21.05.2016


Genellikle yoğun bir profesyonel iş yaşantısı geçiren kişiler ayrılma kararı aldıklarında “Biraz Dinlenmek İstiyorum” derler. 


Genellikle yoğun bir profesyonel iş yaşantısı geçiren kişiler ayrılma kararı aldıklarında  “Biraz Dinlenmek İstiyorum” derler. 20 seneden fazla çok yoğun bir iş hayatı olan Neda Seçkin Göksu Eylül 2013 tarihinde profesyonel yaşantısını sonlandırdığında hiç “Dinlenmek İstiyorum” dememiş. Çünkü “Profesyonel iş yaşantısı sırasında sadece çok çalışarak elde edilen başarıların insanın kişisel tatmini için yeterli olduğunu düşünürdüm. Halbu ki bugün geri dönüp baktığımda iş yaşantısında gerçek başarı hem görevinin gereklerini ölçülebilir başarı kriterleri ile yerine getirirken hem de birey olarak gelecekteki yaşantına katkı sağlayacak kişisel yatırımı eş zamanlı olarak yapabilmekmiş.” diyen Göksu profesyonel iş yaşantısı boyunca hep ertelediği kişisel gelecek planları için doğru zamanın olduğuna inanıyordu. 

Bu felsefeyle iş yaşantısını bitiren Neda Seçkin Göksu öncelikle hayatında çok temel ihtiyaçları ve hayallerini hayata geçirmekle başlamış emekliliğinin ilk günlerine. Haftada 3 gün spor her yaşta her hayat biçiminde olmalıdır demiş. Bir daha dünyaya gelsem ya balerin ya da dansçı olurum dediği için hemen dans derslerin başlamış. Tabi 20 senelik yoğun akıl kullanımı bir anda sekteye uğramasın diye de hayat boyu öğrenmeye devam edilmesi ve insanın kendini sürekli geliştirmesi gereken bir akıl sporu olan briçe başlamış.

Bu çok temel etkinlikleri hızlıca hayatına katarken bir taraftanda keyifle ve tutkuyla bundan sonraki hayatında üretmeye devam edeceği bir uğraş arayışına girişmiş. Bu arayış sırasında başladığı Seramik dersleri bundan sonraki hayatının dönüm noktası olmuş. Çünkü çamura dokunmak ve çamurdan bir şey var etmek bugüne kadar tanımadığı bir dinginlik, yaratıcılık ve tutkuyu keşfetmesini sağlamış. “Çamurla çalışmak süprizle dolu bir serüven” diyen Göksu bu serüvenin peşinden gitmeye karar vermiş. 

Seramik tekniklerini öğrendiği bir süreçten sonra bu alanda kendine özgü ve farklı bir şeyler yaratma ihtiyacı hissetmiş. Yaratıcılığın sınırlarını zorlamasına izin veren hocası sayesinde de tablolaştırılmış duvar panoları üzerinde çalışmaya başlamış. Kendi alanında ki çalışmaları için hayatın içinden kareler, duygular ve objelerin kendisine ilham verdiğini fark etmiş. Her etkilendiği olayın ve objenin ardından kendisini yeni bir eser yaratırken bulmuş. Genellikle de eserlerinde geometrik anlatımlara ağırlık verirken, metalik renklerin ışıltısı eserlerini renklendirmiş. Ayrıca çamurla başka malzemeleri buluşturmayı da çok sevmiş. Ağaç, metal, cam gibi her türlü farklı malzemeyi seramikle biraraya getirmeye başlamış.
Tabi ki 20 senelik yoğun iş yaşantısının alışkanlıklarından da bir anda kurultulamıyor insan. “Ne yaparsan yap insan kendine hedef koymalı ve koyduğu hedefleri de yerine getirmeli ki kendine olan inancından vaz geçmesin” diyen Göksu 2015 yazında kendine Mayıs 2016’ da bir sergi yapma hedefi koymuş. Ama süprizlerle dolu çamur çalışmaları sırasında karşılaştığı kötü süprizler bu hedef için çok erken verilmiş bir karar olacağını hatırlatmış kendinise. Bunun üzerine daha yoğun ve istediği zaman çalışabilme imkanına kavuşmak için Ocak 2016’ da kendi Seramik Atölyesini kurmuş. Böylelikle çalışmaları hızlanmış ve daha çeşitlenmiş. 
Çok erken olmasına ve tüm zorluklara rağmen kendine verdiği sözü tutmuş ve “İlk İzler” sergisini önümüzdeki günlerde açıyor. 24 Mayıs’ da açılışı yapılacak ilk kişisel sergisi için “Bundan 5 sene önce sorsalar asla planlarım arasında yer almayacak bir işe başlayıp onu bu sergi ile başkalarının hayatlarına katacak olmak beni bugüne kadar deneyimlemediğim bir heyecanla tanıştırdı” diyen Göksu,  yeni hayatının bu ilk çalışması için “Beni bu kadar mutlu eden bir çalışmanın olumlu tepkilerini alabilirsem doğru yolda olduğuma olan inancım artacak” yorumunu ekliyor. 

Sergi için seçtiği yer de çok ilginç. Esentepe Point Otel girişindeki Piola Pizza İtalya’ dan Amerika’ ya Kanada’ ya kadar lezzetle sanatı buluşturan ünlü bir İtalyan mutfağı zinciri. “Art Inside Piola” konseptleriyle restauranlarında yıl boyunca farklı sanatçıların sergilerine yer veriliyor. “ Benim ilk sergim Piola İstanbul için de bir ilk olacak. Çünkü bugüne kadar hep resim sergilerine ev sahipliği eden Piola ilk defa bir seramik sergisini ağırlayacak” diyen Göksu herkesi sergisini ziyaret etmeye bekliyor. 

  
  

Kaynak :
Hit : 2691


Hayal Bile Edemeyeceğiniz Bir Şey En Güzel Gerçeğiniz Oldu mu?
Haydi Kızlar BASK’etbola!
Küçük Ama Dev Adam
Çocuk Ressamlarla Renge Yolculuk IV
Süper Bacaksız Tyrone Muggsy Bogues
UEFA ve TFF´yi dava etti!
2012 olimpiyatları 3 boyutlu yayınlanacak
Ülker´den Fenerbahçe´ye süper destek
En zengin kulüp Real Madrid
O Bir Efsane, Karl "Postacı" Malone
1984´den 2014´e Krallar ve Veliahtları
Biraz Müzikte Gerek
Mehmet Okur Türklerin Kalesi New Jersey´de
NBA’de lokavt ‘söz’le bitti zarar 1 milyar dolara ulaştı
Manchester City´de 308 milyon dolarlık zarar
Agresif ve Unutulmaz Bir Yıldız: Charles "Sır" Barkley
Kısa Şortlulardan Bir Başarı Efsanesi: Bask Veteran Avrupa Şampiyonu
Fenerbahçe taraftarından yardım kampanyası
TFF´den Doğu Anadolu´ya yeni futbol projesi
Bask’ın gençlere yatırımı devam ediyor
Beko Basketbol Ligi 46 yaşına giriyor
Maçlar 14 Kasım´a kadar iptal
Bir Basketbol Maestrosu: Necati Güler
Katarlılar Manchester United´a talip
 
MEDASIST INTERNATIONAL
Medasist International World Medasist International Sigorta ve Bes Medasist International Business
www.medasist.com www.sigortaegitim.com Travel Assistance
    Business Life
    Education
  

Medasist International tüm kullanım hakları ile ilgili yasalara, kanunlara ve bunlarla birlikte tüm etik kurallara tamamen uymakta ve saygılıdır.Medasist International’a ait bu ve tüm portallarda kaynak gösterilerek yer alan tüm bilgi, haber, araştırma içerikli yazı ile videolar tamamen güvenilir,olduğuna inanılan, halka açık olduğu ve tüm toplumun paylaştığı bilinen bir haber içeriği olmasıyla birlikte acil haber özelliğini kaybederek telif hakkı kullanım özelliği olmayan yada ilgili içeriğin bu özelliğini kaybetmiş olduğu düşüncesiyle ,kaynağı ve varsa yazarı yada ilgili haberi düzenleyen kişinin belirtildiği bilgilerden oluşmaktadır.Medasist International platformlarında kaynak gösterilerek yayınlanan tüm yazılı ve görsel içerikler ilgili kaynağa aittir,bu içeriklerin başkaları tarafından kopyalanması durumunda tüm sorumluluk kopyalayan kişi yada kuruma ait olacaktır. Tüm içerik ve videolarla ilgili hatalı kullanım, hatalı bilgiden kaynaklanan sorunlarda haber kaynağı yada ilgili haberde geçen kişi yada kurumlardan gelen geçerliliği kanıtlanmış yazılı talepler doğrultusunda tüm içerik ve videolar gerektiği şekilde değiştirilebilir yada yayından tamamen kaldırılabilir.Medasist international tüm etik kullanım haklarına saygı göstermektedir.Medasist International Platformlarında yer alan bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Tüm kaynak belirtilerek alınan haberler,araştırmalar,yazılı ve görsel tüm içeriklerden oluşabilecek bilgilerin hataları,eksikleri ve yatırım amaçlı kullanılmasıyla ilgili Medasist International Platformu, portalı yöneticilerinin hiçbir sorumluluğu ve bağlayıcılığı bulunmamaktadır.

Medasist International abides and complies fully with all ethic rules as well as legislation, laws related with all rights of usage. All information, news, research texts and videos included in this and all portals of Medasist International with referencing the source thereof are comprised of information provided by its source and if any, its author or any person reporting such relevant news with the consideration of that no copyright is to be applied or the relevant content has lost its such nature because it has lost its urgent news nature even though it is a news content that is believed to be fully reliable, and open to public and known as to be shared by the whole community. All written and audio contents published on Medasist International platforms by referring the source thereof belong to such relevant source, and in case such contents are copied by third parties, all responsibility rests on the person or body that makes copying. In cases arising from misuse of all contents and videos and from misinformation, according to written requests proven to be valid from the news source or those people or bodies whose names are mentioned in such news may, all contents and videos be replaced duly or taken off from the broadcasting totally. Medasist International respects to all ethical right of usage. Information included in Medasist International Platforms is not in the scope of investment consultancy.Regarding mistakes, deficiencies and usage for investment purposes on and of all information comprised of any news, researches, written and audio contents quoted with references, Medasist International Platform, portal managers has no responsibility and bind.

Turkey News - Google News in Turkey - Turkey Companies - Invest in Turkey - Acıbadem Hospital - Turkish Business - Turkey Video - Turkish Real Estate - Turkey Actuel - Economy
Medasist International © Copyright 2005