E-mail adresinizi bırakarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Kısa Şortlulardan Bir Başarı Efsanesi: Bask Veteran Avrupa Şampiyonu
  04.11.2011


Kadrosunda önceki yıllardan tanıdığımız birçok başarılı basketbolcuyu barındıran BASK Veteran Takımı Fransa’nın Saint Ettienne şehrinde 20 yıldır gerçekleştirilen Avrupa Uluslararası 40 yaş üstü Veteran Erkekler Basketbol Turnuvası’nda şampiyon oldu. 


Basketbol Milli Takımımızın başarılarını örnek alan ve arkasına ciddi bir sponsor desteği alarak turnuvaya katılan BASK Veteranları turnuva öncesi çalışmalarını Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda gerçekleştirdi. Kadrosunda uzun yıllar önce Türkiye I. Ve II. Deplasmanlı Basketbol Liglerindeki çeşitli takımlarda başarıyla mücadele eden Barış AKYURT, Çağrı BAĞCIOĞLU, Altar TUNÇKOL, Ahmet ERAN, Buluç YALÇIN, Barış KARAYOL, İbrahim KOÇ, Cihat SEDEF ile Aytekinhan YILDIRICI dışında eski basketbolcu ve FIBA Hakemimiz Ufuk AKYÜZ ile BASK Spor Kulübünün Kurucusu olan Burak GÜNER’i barındıran BASK Veteranları ilk maçında ABD Takımına 3 sayı farkla yenilse de ardından hızla toparlanmayı bildi.

Grup maçlarında sırasıyla İtalya ve Fransa galibiyetlerinin ardından ABD’nin 1 yenilgi almasıyla Gruptan lider olarak çıkan BASK Veteranları, yarı finalde zorlu geçen bir maçtan sonra Belçika maçını kazandı.

Kısa Şortlu Efsaneler, finalde ise Fransa’nın 2 takımından biri olan son 2 yılın yenilgisiz Şampiyonu Forez’i muhteşem bir maçtan sonra 5 sayı farkla yenerek şampiyon oldu.
Fransa’daki turnuvada gurbetçilerimizin de büyük desteğiyle maçlarını oynayan BASK 20 yıllık şampiyonada ilk kez katılan bir ülkenin şampiyon olması nedeniyle de ünlü Fransız gazetesi Le Tribune’de haber oldu.

BASK Veteranlarını kutlarken ülkemizde de bu tür ulusal yada uluslararası turnuvaların yapılmasının hem eski ustalar aracılığıyla yeni nesillere basketbol sevgisi ve bilgisinin aşılanması hem de kısa şortlarıyla basketbol oynamış orta yaşlı bedenlerdeki taze yürekli Veteran oyuncularla heyecanlı maçların gerçekleşebileceğine neden olacağı kesindir.Sponsor desteği ve basketbol kulüplerimizin ilgisi sayesinde gerçekleşebilecek bu keyifli turnuvalarda  forma ve şortların nostaljik olmasının da bu görsel şova katkı vereceği net bir şekilde görülmektedir...

Basketbol Dolu Keyifli Günler Dileğiyle...


Ali Civan
NBA TÜRKİYE
Nba Türkiye Kasım sayısından alınmıştır.

  
  

Kaynak : NBA Türkiye
Hit : 2564


Hayal Bile Edemeyeceğiniz Bir Şey En Güzel Gerçeğiniz Oldu mu?
Haydi Kızlar BASK’etbola!
Küçük Ama Dev Adam
Çocuk Ressamlarla Renge Yolculuk IV
Süper Bacaksız Tyrone Muggsy Bogues
UEFA ve TFF´yi dava etti!
2012 olimpiyatları 3 boyutlu yayınlanacak
Ülker´den Fenerbahçe´ye süper destek
En zengin kulüp Real Madrid
O Bir Efsane, Karl "Postacı" Malone
1984´den 2014´e Krallar ve Veliahtları
Biraz Müzikte Gerek
Mehmet Okur Türklerin Kalesi New Jersey´de
NBA’de lokavt ‘söz’le bitti zarar 1 milyar dolara ulaştı
Manchester City´de 308 milyon dolarlık zarar
Agresif ve Unutulmaz Bir Yıldız: Charles "Sır" Barkley
Kısa Şortlulardan Bir Başarı Efsanesi: Bask Veteran Avrupa Şampiyonu
Fenerbahçe taraftarından yardım kampanyası
TFF´den Doğu Anadolu´ya yeni futbol projesi
Bask’ın gençlere yatırımı devam ediyor
Beko Basketbol Ligi 46 yaşına giriyor
Maçlar 14 Kasım´a kadar iptal
Bir Basketbol Maestrosu: Necati Güler
Katarlılar Manchester United´a talip
 
MEDASIST INTERNATIONAL
Medasist International World Medasist International Sigorta ve Bes Medasist International Business
www.medasist.com www.sigortaegitim.com Travel Assistance
    Business Life
    Education
  

Medasist International tüm kullanım hakları ile ilgili yasalara, kanunlara ve bunlarla birlikte tüm etik kurallara tamamen uymakta ve saygılıdır.Medasist International’a ait bu ve tüm portallarda kaynak gösterilerek yer alan tüm bilgi, haber, araştırma içerikli yazı ile videolar tamamen güvenilir,olduğuna inanılan, halka açık olduğu ve tüm toplumun paylaştığı bilinen bir haber içeriği olmasıyla birlikte acil haber özelliğini kaybederek telif hakkı kullanım özelliği olmayan yada ilgili içeriğin bu özelliğini kaybetmiş olduğu düşüncesiyle ,kaynağı ve varsa yazarı yada ilgili haberi düzenleyen kişinin belirtildiği bilgilerden oluşmaktadır.Medasist International platformlarında kaynak gösterilerek yayınlanan tüm yazılı ve görsel içerikler ilgili kaynağa aittir,bu içeriklerin başkaları tarafından kopyalanması durumunda tüm sorumluluk kopyalayan kişi yada kuruma ait olacaktır. Tüm içerik ve videolarla ilgili hatalı kullanım, hatalı bilgiden kaynaklanan sorunlarda haber kaynağı yada ilgili haberde geçen kişi yada kurumlardan gelen geçerliliği kanıtlanmış yazılı talepler doğrultusunda tüm içerik ve videolar gerektiği şekilde değiştirilebilir yada yayından tamamen kaldırılabilir.Medasist international tüm etik kullanım haklarına saygı göstermektedir.Medasist International Platformlarında yer alan bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Tüm kaynak belirtilerek alınan haberler,araştırmalar,yazılı ve görsel tüm içeriklerden oluşabilecek bilgilerin hataları,eksikleri ve yatırım amaçlı kullanılmasıyla ilgili Medasist International Platformu, portalı yöneticilerinin hiçbir sorumluluğu ve bağlayıcılığı bulunmamaktadır.

Medasist International abides and complies fully with all ethic rules as well as legislation, laws related with all rights of usage. All information, news, research texts and videos included in this and all portals of Medasist International with referencing the source thereof are comprised of information provided by its source and if any, its author or any person reporting such relevant news with the consideration of that no copyright is to be applied or the relevant content has lost its such nature because it has lost its urgent news nature even though it is a news content that is believed to be fully reliable, and open to public and known as to be shared by the whole community. All written and audio contents published on Medasist International platforms by referring the source thereof belong to such relevant source, and in case such contents are copied by third parties, all responsibility rests on the person or body that makes copying. In cases arising from misuse of all contents and videos and from misinformation, according to written requests proven to be valid from the news source or those people or bodies whose names are mentioned in such news may, all contents and videos be replaced duly or taken off from the broadcasting totally. Medasist International respects to all ethical right of usage. Information included in Medasist International Platforms is not in the scope of investment consultancy.Regarding mistakes, deficiencies and usage for investment purposes on and of all information comprised of any news, researches, written and audio contents quoted with references, Medasist International Platform, portal managers has no responsibility and bind.

Turkey News - Google News in Turkey - Turkey Companies - Invest in Turkey - Acıbadem Hospital - Turkish Business - Turkey Video - Turkish Real Estate - Turkey Actuel - Economy
Medasist International © Copyright 2005