E-mail adresinizi bırakarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Ve Harry Potter, son kez beyazperdede
  22.07.2011


Her bölümü sabırsızlıkla beklenen, kitabı okuyanların da en az okumayanlar kadar merak ettiği, 10 yıllık beyazperde büyüsü, gösterime giren serinin son filmi ´Harry Potter ve Ölüm Yadigârları´ Bölüm 2´ ile bizlere veda ediyor. 


Cumhuriyet- 2001’den 2011’e tam sekiz film (yedi bölüm, uzun final ikiye ayrıldı) ile dünyayı etkisine alan, önce çocukları ardından da yetişkinleri peşine takan bir serinin adıdır Harry Potter… Her bölümü sabırsızlıkla beklenen, kitabı okuyanların da en az okumayanlar kadar merak ettiği, bu 10 yıllık beyazperde büyüsü, gösterime giren serinin son filmi “Harry Potter ve Ölüm Yadigârları – Bölüm 2” ile bizlere veda ediyor. Üstelik final, kitaba neredeyse birebir sadık… Seriyi takip edenler, zaten kaçırmayacaktır. Ancak yeni başlayanlar için bu son bölüm tek başına bir anlam ifade etmiyor, çünkü direkt konuya giriyor. Ya ilk bölümden başlayacaksınız, ya da hiç bulaşmayacaksınız.
 
Harry Potter bir kahraman, büyülü bir dünyada, dostlukla desteklenen bir maceraya atılıyor.Çarpıcı bir serüven bu, inadına akılda kalıcı ve karanlık sanatlara rağmen, elbette, iyiden yana. Evet, zorlu yollar aşıldı, arkadaşlıklar edinildi, şimdi düşmanla son bir mücadele daha var. Harry Potter, Türkiye genelinde 273 kopyayla gösterime giriyor. Bundan önceki filmler, ülkemizde 680 bin ile 800 bin arasında izleyiciyi toplamıştı. Her sene artık 70’e yakın film çekilen ülkemizde, bu seyirci sayısına birkaç yerli yapım dışında ulaşan olmuyor. Sonuçta, bu bir gişe filmi ancak kaliteden ödün vermediği de aşikâr.
 
Oyuncakları, oyunları, kitapları, filmleriyle büyük bir pazara dönüşen Harry Potter, işsizlik maaşıyla geçinen, çocuklu ve boşanmış İngiliz ev hanımı J. K. Rowling’i bir anda dolar milyarderi yaptı ve ülkesinin en zengin kadınına çevirdi. Demek ki; Gerçek hayatta da büyünün bir karşılığı var.
 
Harry Potter hayranları için final öncesi bu son durak, beklentileri karşılayacak gibi… Başrollerdeki üçlüyü anlatmaya gerek yok, Harry Potter filmleriyle resmen büyümelerine tanık olduk. “Felsefe Taşı”nda çocuktular, bugün Daniel Radcliffe 22, Rupert Grint 23 ve Emma Watson 21 yaşına geldiler. Hatta aşk var artık, hormonlar var, kıskançlık var, anlaşılacağı üzere durum hayli fantastik bir hal aldı. Filmin performans yükünü, her biri yetenek abidesi olan mükemmel bir oyuncu kadrosu sırtlıyor; Helena Bonham Carter, Robbie Coltrane, Tom Felton, Ralph Fiennes, Brendan Gleeson, Richard Griffiths, John Hurt, Jason Isaacs, Helen McCrory, Bill Nighy, Miranda Richardson, Alan Rickman, Maggie Smith, Timothy Spall, Imelda Staunton, David Thewlis, Julie Walters ve Bonnie Wright. Harry Potter serisi, bir nevi İngiliz aktör ve aktrislerin gövde gösterisi.
 
Harry Potter ve Ölüm Yadigârları – Bölüm 2’yi David Yates yönetti. Senaryo J.K. Rowling’in kitabından Steve Kloves tarafından uyarlandı.
 


İyiler ve kötülerin son savaşı
 
Harry Potter’ın tek umudu Karanlıklar Lordu Voldemort onu bulmadan önce Hortkuluklar’ı yok etmektir. İpuçlarını araştırdıkça neredeyse unutulmuş olan eski bir efsaneyi ortaya çıkartır; Ölüm Yadigârları’nın efsanesi. Eğer bu efsane gerçekleşirse, Voldemort aradığı üstün güce erişebilecektir. Aslında Harry’nin geleceği, geçmişte yaşadığı ve tüm geleceğini etkileyen “sağ kalan çocuk” olduğu kader gününde belirlenmiştir. O, artık sadece bir çocuk değildir, Harry Potter, Hogwarts’a ilk adımını attığı günden beri hazırlanmakta olduğu Voldemort’la nihai mücadelesine giderek daha da yaklaşmaktadır.
 
Ve o gün gelir. İyi ile kötünün mücadelesi, büyük kavgası başlar. Büyücülük dünyası, yaşam alanı bulmak için ölümlerden başkaca bir çıkış noktası bulamamıştır. Hemen herkes, gönüllü veya gönülsüz, bu devasa çatışmanın içinde yer alacaktır. Gizli tehdit, görünür olmuş, tehlike büyümüş ve güvenli alan kalmamıştır. Son çarpışma, Büyücülük Okulu’nda gerçekleşir. Aslında herkes figürandır, bu hesaplaşma, kahramanımız Harry Potter ve Lord Voldemort’un arasındadır. Filler tepişirken, elbette çimenler ezilecektir. Pek çok yaşam solacak ancak sonunda iyiler kazanacaktır.
  
  

Kaynak : cumhuriyet.com.tr
Hit : 1287


Hayal Bile Edemeyeceğiniz Bir Şey En Güzel Gerçeğiniz Oldu mu?
Haydi Kızlar BASK’etbola!
Küçük Ama Dev Adam
Çocuk Ressamlarla Renge Yolculuk IV
Süper Bacaksız Tyrone Muggsy Bogues
UEFA ve TFF´yi dava etti!
2012 olimpiyatları 3 boyutlu yayınlanacak
Ülker´den Fenerbahçe´ye süper destek
En zengin kulüp Real Madrid
O Bir Efsane, Karl "Postacı" Malone
1984´den 2014´e Krallar ve Veliahtları
Biraz Müzikte Gerek
Mehmet Okur Türklerin Kalesi New Jersey´de
NBA’de lokavt ‘söz’le bitti zarar 1 milyar dolara ulaştı
Manchester City´de 308 milyon dolarlık zarar
Agresif ve Unutulmaz Bir Yıldız: Charles "Sır" Barkley
Kısa Şortlulardan Bir Başarı Efsanesi: Bask Veteran Avrupa Şampiyonu
Fenerbahçe taraftarından yardım kampanyası
TFF´den Doğu Anadolu´ya yeni futbol projesi
Bask’ın gençlere yatırımı devam ediyor
Beko Basketbol Ligi 46 yaşına giriyor
Maçlar 14 Kasım´a kadar iptal
Bir Basketbol Maestrosu: Necati Güler
Katarlılar Manchester United´a talip
 
MEDASIST INTERNATIONAL
Medasist International World Medasist International Sigorta ve Bes Medasist International Business
www.medasist.com www.sigortaegitim.com Travel Assistance
    Business Life
    Education
  

Medasist International tüm kullanım hakları ile ilgili yasalara, kanunlara ve bunlarla birlikte tüm etik kurallara tamamen uymakta ve saygılıdır.Medasist International’a ait bu ve tüm portallarda kaynak gösterilerek yer alan tüm bilgi, haber, araştırma içerikli yazı ile videolar tamamen güvenilir,olduğuna inanılan, halka açık olduğu ve tüm toplumun paylaştığı bilinen bir haber içeriği olmasıyla birlikte acil haber özelliğini kaybederek telif hakkı kullanım özelliği olmayan yada ilgili içeriğin bu özelliğini kaybetmiş olduğu düşüncesiyle ,kaynağı ve varsa yazarı yada ilgili haberi düzenleyen kişinin belirtildiği bilgilerden oluşmaktadır.Medasist International platformlarında kaynak gösterilerek yayınlanan tüm yazılı ve görsel içerikler ilgili kaynağa aittir,bu içeriklerin başkaları tarafından kopyalanması durumunda tüm sorumluluk kopyalayan kişi yada kuruma ait olacaktır. Tüm içerik ve videolarla ilgili hatalı kullanım, hatalı bilgiden kaynaklanan sorunlarda haber kaynağı yada ilgili haberde geçen kişi yada kurumlardan gelen geçerliliği kanıtlanmış yazılı talepler doğrultusunda tüm içerik ve videolar gerektiği şekilde değiştirilebilir yada yayından tamamen kaldırılabilir.Medasist international tüm etik kullanım haklarına saygı göstermektedir.Medasist International Platformlarında yer alan bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Tüm kaynak belirtilerek alınan haberler,araştırmalar,yazılı ve görsel tüm içeriklerden oluşabilecek bilgilerin hataları,eksikleri ve yatırım amaçlı kullanılmasıyla ilgili Medasist International Platformu, portalı yöneticilerinin hiçbir sorumluluğu ve bağlayıcılığı bulunmamaktadır.

Medasist International abides and complies fully with all ethic rules as well as legislation, laws related with all rights of usage. All information, news, research texts and videos included in this and all portals of Medasist International with referencing the source thereof are comprised of information provided by its source and if any, its author or any person reporting such relevant news with the consideration of that no copyright is to be applied or the relevant content has lost its such nature because it has lost its urgent news nature even though it is a news content that is believed to be fully reliable, and open to public and known as to be shared by the whole community. All written and audio contents published on Medasist International platforms by referring the source thereof belong to such relevant source, and in case such contents are copied by third parties, all responsibility rests on the person or body that makes copying. In cases arising from misuse of all contents and videos and from misinformation, according to written requests proven to be valid from the news source or those people or bodies whose names are mentioned in such news may, all contents and videos be replaced duly or taken off from the broadcasting totally. Medasist International respects to all ethical right of usage. Information included in Medasist International Platforms is not in the scope of investment consultancy.Regarding mistakes, deficiencies and usage for investment purposes on and of all information comprised of any news, researches, written and audio contents quoted with references, Medasist International Platform, portal managers has no responsibility and bind.

Turkey News - Google News in Turkey - Turkey Companies - Invest in Turkey - Acıbadem Hospital - Turkish Business - Turkey Video - Turkish Real Estate - Turkey Actuel - Economy
Medasist International © Copyright 2005